Hasiči zachraňovali ve Frýdštejně muže, který chtěl skočit z komína
21.06.2014 10:02:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Frýdštejn
Tovární komín vysoký téměř 40 metrů a nahoře na okraji sedící muž, který vyhrožuje skokem. S takovou situací si museli v pátek večer poradit hasiči ve Frýdštejně. Nakonec se jim podařilo muže přesvědčit, aby se nechal zajistit a poté mohl být předán zdravotníkům.
„Událost ohlašovali hasičům policisté v 19.37 s tím, že ve Frýdštejně, sídelní jednotce Barborka, je na komíně mladý muž se sebevražednými úmysly. Na místo byli okamžitě vysláni profesionální hasiči ze stanice Jablonec nad Nisou a Turnova," potvrdila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.
Hasiči i policisté si museli počínat velmi opatrně, na každý podnět muž údajně reagoval podrážděně a chtěl skočit dolů. Po necelých 45 minutách se ovšem podařilo muže přesvědčit, aby za sebou nahoru nechal vylézt hasiče z lezecké skupiny. Po dalších 45 minutách náročného přesvědčování se nechal muž podle mluvčí hasičů zajistit a přemluvit k sestupu dolů, kde byl předán do péče zdravotnické záchranné služby.
Související články
V Raspenavě se střetl autobus s dodávkou
Hořel rodinný dům v Lučanech. Hasiči vyprostili muže a ženu
Požár kamionu uzavřel silnici R35 z Turnova na Liberec
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Liberecký kraj opět bojuje o přízeň veřejnosti v anketě Kraj mého srdce
Silvestrovská noc byla pro hasiče v Libereckém kraji klidnější než loňská
Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Nejčtenější články
04.01.: Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
04.01.: Silvestrovská noc byla pro hasiče v Libereckém kraji klidnější než loňská
05.01.: Liberecký kraj opět bojuje o přízeň veřejnosti v anketě Kraj mého srdce
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.