Hasiči vytahovali koně u rybníku Věžák na Hruboskalsku

21.05.2023 19:42:28 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Hasiči vytahovali koně u rybníku Věžák na Hruboskalsku

Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali v neděli u rybníku Věžák v Krčkovicích na Hruboskalsku, kde zapadl kůň u břehu do bahna. Dalším víkendovým zásahem hasičů byla sobotní asistence při transportu osoby z nepřístupného terénu na Riegrově stezce v Bítouchově.

Příslušníci lezeckých skupin ze stanice HZS Liberec a Semily společně s kolegy z Turnova připravili nejprve síť k upevnění koně. K zahájení vyprošťovacích pracích se hasiči převlékli do suchých obleků tak, aby mohli do vody za koněm. Naplánovali, jak zvíře upevněné v síti za použití kladky vytáhnout z bahna ven. Veterinární ošetření si v případě nutnosti zajistí majitel koně.

„Po hodině a půl od nahlášení události na operační středisko HZS Libereckého kraje se hasičům podařilo koně za pomoci navijáku vyprostit z bahna. O dalších pár minut (v 17:15) se zvíře v pořádku postavilo na vlastní nohy," potvrdili krajští hasiči na svém twitteru.

Daruhým větším zásahem hasičů o víkendu byla v sobotu asistence při transportu osoby z nepřístupného terénu na Riegrově stezce v Bítouchově. Na místo vyslali dvě lezecké skupiny (stanice Liberec a Semily). Zraněnou osobu stabilizovali na nosítkách ve vakuové matraci, ve které proběhl přesun k vyzvednutí Leteckou záchrannou službou.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči zasahovali u požáru auta v Maršovicích
Hasiči zasahovali u požáru domu na Smržovce
Hořely stromy a hrabanka V Břízkách

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace