Harrachovská kauza Crystalex pokračuje nabídnutím 8 milionů

24.05.2023 19:45:23 | Autor: Hanka Veselá | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov

Harrachovská kauza Crystalex pokračuje nabídnutím 8 milionů

Harrachov nabídnul Ministerstvu financí 8 milionů Kč, kterými by bylo možné smazat veškeré vzájemné pohledávky města Harrachov a MF z vleklé privatizační kauzy Crystalexu. Na osobní schůzce vedení města Harrachov a Ministerstva financí ministerstvo toto vyrovnání město Harrachov prezentovalo.

Ministerstvu v roce 2021 připadl bytový dům v Harrachově na Klondajku. To se snaží od začátku uzavřít s nájemníky nové smlouvy na několikanásobně vyšší nájemné. Aniž by takové smlouvy byly uzavřené, ministerstvo žalovalo v letošním roce nejprve město za bezdůvodné obohacení za nájemné od chvíle, co mu byty připadly, a to ve výši několikanásobně vyšší, než město fakticky vybíralo. V dubnu pak začalo údajné dlužné částky za nájemné vyžadovat po nájemcích.

Harrachov poté inicioval schůzku s ministerstvem financí ve čtvrtek 11. května, kdy zástupci města nabídli smazání veškerých vzájemných pohledávek města a ministerstva financí. S tím, že by ministerstvo byty převedlo nájemníky za 8 milionů Kč a Harrachov nebude vyvolávat další soudní jednání a nebude vymáhat od MF bezdůvodné obohacené obohacení za výstavbu domů v hodnotě cca 20 mil Kč a následně tyto domy převede na nájemníky.

MF zaslalo nájemníkům vadné a neoprávněné vyúčtování. Advokát podal proti způsobu a obsahu vyúčtování v úterý 23. května 2023. námitku. Advokát nájemníků v ní dokazuje, že "vyúčtování trpí fatálními vadami, jsou nepřehledná a nepřezkoumatelná".

Jako příklad uvádíme předpis nájemného jednoho konkrétního nájemníka:
1. Předpis 4885
2. Předpis 22 074
3. Finální vyúčtování 210 816 Kč

Nájemníci bytových domů na Klondajku do dnešního dne nepodepsali s ministerstvem nové nájemní smlouvy, a není tak možné po nich vyžadovat nájemné několikanásobně vyšší, než na jaké jsou uzavřené smlouvy.

„Praktiky ministerstva financí se nám nelíbí, běžný člověk nemá šanci se v právních kličkách vyznat, a tak jsme již na počátku sporu ministerstva s nájemníky nájemníkům poskytli advokáta, který je zastupuje," řekl starosta Harrachova Tomáš Vašíček.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Spor Harrachova s ministerstvem financí pokračuje
V Harrachově udělali audit majetku. Na opravy by museli dát 72 milionů
Jak se vyvíjí kauza Crystalex a osud bytů na Klondajku v Harrachově
Na stole opět soud o dluhu Harrachova a vlastnické právo k bytům

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace