Harrachov opanovali specialisté na léčbu rukou

16.11.2015 09:36:07 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Harrachov opanovali specialisté na léčbu rukou

Od čtvrtka do soboty v harrachovském Hotelu Sklář probíhal XIII. Kongres České společnosti chirurgie ruky a II. Kongres České společnosti terapie ruky.

Pořadatelé z Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie Vysoké nad Jizerou na čele s ředitelkou ústavu ing. Marcelou Škodovou a primařkou MUDr. Alenou Schmoranzovou přivítali více než 200 lékařů a 100 zdravotnických sester ze špičkových pracovišť České republiky i Slovenské republiky.

Záštitu nad celou akcí převzal Martin Půta, hejtman Libereckého kraje, který se společně s radním pro zdravotnictví Petrem Tulpou zúčastnil slavnostního čtvrtečního zahájení.  

Mezi i mezinárodně uznávanými odborníky ze špičkových domácích fakultních nemocnic z Prahy, Brna, Hradce Králové, Olomouce a Brna se absolutně neztratili i přednášející zástupci našeho kraje. Za všechny jmenujme primaře Anesteziologicko-resuscitačního oddělení nemocnice Jablonec nad Nisou MUDr. Martina Bartoně a MUDr.Zuzanu Mannovou z Traumatologicko-ortopedického centra KN Liberec. Samostatnou kapitolou pak byly zkušenosti chirurgů z pořádající nemocnice z Vysokého nad Jizerou, kdy např. přednáška MUDr. Radka Kebrleho o plánování a léčbě ruky pomocí nejmodernějších 3D technologií byla v diskuzi označována jako léčba z oblasti scifi.  

V oddělené sekci České společnosti terapie ruky, které se především zúčastnily  zdravotní sestry, se přednášelo o různých formách rehabilitace ruky. Samostatným programem byl i kurz dlahovacích technik, který vedly dvě odbornice z Velké Británie. 

Všichni účastníci oceňovali vysokou úroveň kongresu i perfektní organizaci ze strany pořadatele.    

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 134 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku
Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023
Obrazem: Zásadská pralyže 2023
V Kokoníně hořelo osobní auto
Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace