Harrachov na Nový rok provoněla česnečka
05.01.2016 12:04:07 | Autor: Lenka Stehlíková | Rubrika: Kultura | Obce: Harrachov
Harrachov, v rámci konání prvního ročníku Vánočních trhů, uspořádal na Nový rok soutěž o nejlepší Novoroční česnečku. Vítězem se stal Lubor Moravec, pro nějž je to druhá kuchařská cena v řadě po nedávné výhře v semilské soutěži o nejlepší kyselo.
Do česnečkové soutěže se mohl přihlásit nejen provozovatel restaurace, ale každý, kdo byl ochoten uvařit 20 litrů česnečky, to byla jedna ze základních podmínek přihlášení se do této soutěže. Nakonec této možnosti využili tři provozovatelé harrachovských restaurací, kteří se nebáli poměřit um svých kuchařů s konkurencí. O tom, kdo z nich uvařil nejlepší česnečku, rozhodovali zájemci z řad veřejnosti.
Tito zájemci o ochutnávku a následné hodnocení třech vzorků česnečky si zakoupili lístek v hodnotě 10 Kč, tento lístek po degustaci vhodili do jedné z označených nádob čísly 1 až 3, tudíž hodnotitelé do poslední chvíle nevěděli, v které restauraci byla polévka uvařena. Zájem o ochutnávku byl obrovský a polévka zmizela dříve, než bylo plánováno.
Po sečtení všech soutěžních lístků vyšel jako vítěz kuchař Lubor Moravec, který vaří v harrachovském hotelu Centrum, druhé místo obsadila restaurace Terassa a třetí místo restaurace Za Pecí. Výherce získal putovní cenu Řád novoroční harrachovské česnečky, která mu byla předána z rukou starostky města Evy Zbrojové. Za zmínku určitě stojí i to, že Lubor Moravec vyhrál nejen v soutěži o nejlépe uvařenou Novoroční česnečku, ale před nedávnem i podruhé v řadě v semilské soutěži o nejlépe připravené kyselo.
Vybraná částka za soutěžní lístky, která činila 1 721 Kč, poputuje pro děti do harrachovské základní školy.
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)
Související články
Vánoční akce v Harrachově 2015
Harrachov opět po roce ocenil úspěšné sportovce
Harrachov vydává kalendář k 70. výročí Příjezdu Krakonoše
O první adventní neděli měl v Harrachově premiéru nový Krakonoš
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Nejčtenější články
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.