Hamlet trochu jinak aneb Žijí v Dánsku hadi?

07.06.2024 23:33:40 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Hamlet trochu jinak aneb Žijí v Dánsku hadi?

Skutečnou lahůdku si pro své příznivce připravily děti z literárně dramatického oboru při ZUŠ Jablonec nad Nisou, když se pustily do Hamleta. A když říkám pustily, myslím tím skutečné vychutnání si Shakespearova díla tak, aby smysl hry zůstal zachován a protagonisté i diváci se přitom královsky bavili, ačkoli je Hamlet teprve princem.

Scénář Lenky Hallerové Markové byl jen odrazovým můstkem pro kreativitu dětí. Ty, pod jejím vedením rozehrály kaleidoskop scének a humorných situací, které nejenže neopomněly nic ze stěžejních bodů románu, ale vysvětlily i zásadní divadelní pojmy a nechyběl ani výčet děl největšího dramatika všech dob.

„Děti si vlastně na Hamleta hrají, já jen dohlížím, aby bylo dodrženo to gró," skromně podotkla režisérka, scénáristka a pedagožka Lenka Hallerová Marková a doplnila, že děti se hře věnovaly během jednoho školního roku, z toho v posledních dnech tak intenzivně, že se scházely i o víkendech. A že se jejich nasazení vyplatilo jsme viděli ve středu Na Rampě. Představení, kde se všichni oslovují buď jménem postavy, kterou ztvárňují, ale i svými křestními jmény, přítomným vykouzlilo spokojené úsměvy a závěrečný potlesk by mohl soutěžit o intenzitu s kdejakým prestižním kulturním stánkem.

„Já jsem Hamleta nikdy neviděla, protože to na mě bylo vždycky takové tíživé. Dnes jsem konečně pochopila, o čem ta hra vlastně je a ještě jsem se u toho pobavila. A také jsem pyšná babička, protože jedním z protagonistů byl i můj vnuk," usmívala se paní Dana z Jablonce. A já bych ještě závěrem doplnila, že všechny děti byly skvělé, přirozené a zároveň rozverné, s jiskřičkami v očích a zájmem pro hru. A za to všechno patří velké díky Lence Hallerové Markové, která v nich tohle všechno podporuje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace