Frýdštejn tvoří jedenáct osad, zábavu obstarávají spolky

22.02.2011 13:07:25 | Autor: Hana Hilleová | Rubrika: Zprávy | Obce: Frýdštejn

Frýdštejn tvoří jedenáct osad, zábavu obstarávají spolky

Anděl Strážce, Bezděčín, Borek, Frýdštejn, Horky, Kaškovice, Ondříkovice, Roudný, Sestroňovice, Slapy, Voděrady. Jedenáct malebných osad rozesetých na členitém území o rozloze 1448 hektarů. Žije zde 855 stálých obyvatel a všechny osady spadají pod správu Obecního úřadu Frýdštejn. Poklidný život obce zpestřují aktivní spolky. V Bezděčíně, Roudném, Voděradech a na Frýdštejně působí dobrovolní hasiči. Tady má sídlo i TJ Sokol a dalším spolkem je Český svaz chovatelů Bezděčín.

„Ať něco pořádají hasiči nebo Sokolové, vždycky se sejde celá vesnice. Pořádání akcí lidi stmeluje a obec se snaží vytvořit pro jejich konání podmínky. Vybudovali jsme letní přístřešky v Bezděčíně, v Roudném i Voděradech. Opravili voděradskou požární nádrž, Kompletně jsme zrekonstruovali areál frýdštejnského koupaliště, vybudovali nové kabiny, dva tenisové kurty a samozřejmě přístřešek pro pořádání venkovních akcí,” uvedl frýdštejnský starosta Pavel Müller.

„Všichni tu držíme pohromadě, scházíme se, pracujeme na zvelebení obce, bavíme se. Řada lidí je aktivním členem nejednoho spolku. Řekl bych, že lidé jsou zde spokojení a že se jim život v obci líbí.”

Pracovních míst v místě bydliště frýdštejnští také mnoho nemají. „Bohužel, auto je u nás nutností, žádným přepychem. Lidé dojíždějí především do velkých firem v průmyslové zóně Turnov, do Hodkovic, Jablonce. Autobusové spojení máme dobré, ale třísměnný provoz nepokryje,” dodal Pavel Müller

Více o Frýdštejně se dočtete v tištěném vydání týdeníku Naše Jablonecko, který vychází v úterý 22. února

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu
Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v prosinci
Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Smetanovo trio uchvátilo publikum

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace