Fotografie, dřevořezby, včelaři i tramvaje. Kraj hostí dvoustou výstavu

24.06.2022 07:00:09 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Fotografie, dřevořezby, včelaři i tramvaje. Kraj hostí dvoustou výstavu

Již dvoustá výstava začala 1. června ve vstupním vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje. Představuje tvorbu výtvarníka Josefa Kosáka a jeho syna Stanislava, který se věnuje fotografii. Výstava potrvá do konce června.

„Jsem rád, že krajský úřad není jen institucí, kam si lidé chodí vyřizovat své záležitosti, ale je také místem, kde se daří umění. Je třeba ocenit práci organizátorů, kteří neúnavně měsíc co měsíc připravují nová témata a je mi potěšením, že jsem nad mnoha zajímavými výstavami mohl převzít záštitu," uvedl hejtman Martin Půta.

Vstupní vestibul, ve kterém se výstavní síň nachází, vznikl stavebními úpravami na počátku tohoto století. K výstavám se začala víceúčelová vstupní hala využívat od roku 2008. Mimoto se zde prezentuje činnost jednotlivých odborů a resortů - projekty, přehlídky, soutěže. Návštěvníkům úřadu se představují i jednotlivé příspěvkové a neziskové organizace z Libereckého kraje.

„Za uplynulých patnáct let zde vystavovali malíři, fotografové, řezbáři, výtvarníci i absolventi různých kurzů ze škol, gymnázií, domovů mládeže i seniorů, základních uměleckých škol a také univerzit třetího věku. Mnozí z nich mohli právě tady předvést své umění nebo zručnost vůbec poprvé," doplnila Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Z fotografů lze zmínit jména, jakými jsou Milan Drahoňovský, Petr Šimr, Ibrahim Al Sulajman a fotokluby Fomaklub Liberec, Fotoklub Hejnice nebo Balvan Jablonec. Mezi výtvarníky nechyběli Zuzana Kadlecová, Šárka Coganová, Iva Nyplová, Karel Ulmann, Jiří Sklenička Zderazský, Jiří Lochman, Vít Příkaský, Josef Zíka, Helga Santel z Německa a litevská výtvarnice Eugenija Pilypaitiene. Bylo možné zhlédnout také paličkované krajky Jany Kaplanové, popřípadě dřevořezby Václava Plechatého.

Výstavy přiblížily lužickohorské skláře, svět tramvají a práci včelařů, oslavily také výročí Klubu českých turistů, Českého červeného kříže, Jizerské 50 a České mincovny. Vernisáže podbarvovala hudební vystoupení muzikantů z libereckého divadla a ze základních uměleckých škol, vystoupili pěvec Luděk Vele, houslisté Milan Kostelenec a Daniel Matejča, klavírista Luboš Jerje či kapela krajských úředníků KULK Band.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách
Máchův kraj láká na památky, sport, daleké výhledy i vodníka
Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace