FOTO: V Tanvaldě mají dvě nová volnočasová lákadla

23.05.2022 11:11:30 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Zprávy | Obce: Tanvald

FOTO: V Tanvaldě mají dvě nová volnočasová lákadla

V sobotu odpoledne byly v Tanvaldské kotlině otevřeny dvě nově vybudované volnočasové atraktivity. Zatímco pumptrack je obecně známá záležitost (a ve světě i u nás se jich nachází celá řada), to Areál pevných kontrol už tak obvyklý není.

Ten byl vybudován ve spolupráci s místopředsedou Českého svazu orientačních sportů Janem Pickem a představuje ucelený komplex kontrolních bodů rozmístěných ve volné přírodě v okolí Malého Špičáku. Všichni zájemci tak mají možnost prověřit svou orientaci v terénu a současně trávit čas na čerstvém vzduchu v krásné přírodě Jizerských hor.  

Je jasné, že sobotní otevření bylo především o Pumptracku Tanvald. Tento asfaltový uzavřený okruh byl vybudován městem Tanvald  v blízkosti Autokempu Tanvaldský Špičák a nejenom s cílem zvýšit tak už skvělou nabídku lesních trailů, které jeho okolí milovníkům terénní cyklistiky nabízí. Pumptrack není určen pouze pro ně, jeho dokonalost mohou využít i milovníci jízdy na inlajnech, koloběžkách a skateabordech. To bylo i při otevření vidět. Opravdu potešitelné bylo sledovat, jak se na něm prohánějí i ti nejmenší na svých odrážedlech. Pravda, pro tentokrát to bylo za zřetelné asistence svých rodičů.

<br />Autor: Antonín Bělonožník Slavnostní přestřižení pásky se ujal i starosta města Vladimír Vyhnálek, který neskrýval svou radost nad novým areálem a současně i ocenil práci svých kolegů a poděkoval všem, kteří se na jeho vybudování podíleli. „Náš nový asfaltový pumptrack významně doplňuje celý areál, určený prioritně pro trávení volného času našich rodin s dětmi. Kdo nepřijede na kole, může si v nově vytvořeném Areálu pevných kontrol vyzkoušet orientační běh. Jsem přesvědčený, že nové atraktivity budou hojně využívat naši občané, školy i turisté. Podobně jako využívají multifunkční hřiště na sídlišti. Návštěvníci našeho krásného města nám budou i tato místa velice závidět," shrnul starosta města své pocity  z dobře odvedené práce v oblasti rozvoje volnočasových aktivit a rozvoje cestovního ruchu v Tanvaldě za poslední roky. 

Mně nezbývá než všem popřát, aby všem obě nová sportoviště dlouho sloužila a dosyta si zájemci užívali všech možností vyžití, které poskytují. A pro ty, co netuší, co je pumptrack a jaké to v sobotu odpoledne v Tanvaldské kotlině bylo, přikládám pár svých fotografií.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 272 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách
Máchův kraj láká na památky, sport, daleké výhledy i vodníka
Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace