Firmy vyzývají zbylé zákazníky v režimu DPI k přechodu na smlouvy

10.12.2021 08:48:28 | Autor: redakce | Rubrika: Volný čas | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Firmy vyzývají zbylé zákazníky v režimu DPI k přechodu na smlouvy

Téměř dva měsíce poté, co se 900 000 odběratelů náhle ocitlo bez dodavatele energií, již 85 % zákazníků režim dodavatele poslední instance opustilo. Další desítky tisíc však v něm stále zůstávají, mluví se až o bezmála 160 tisících domácností. Firmy aktivně nejrůznějšími způsoby vybízí k přechodu na standardní produkty, část těchto zákazníků se ale stále nedaří kontaktovat.

„Pro zákazníky, kteří se k přechodu na standardní smlouvu chystají právě nyní, připravila Skupina ČEZ přehledný návod přímo na hlavním webu (www.cez.cz). Na stejném místě jsou také informace k současné situaci v energetice, k odpuštění DPH u elektřiny a plynu, či k akci Milostivé léto zaměřené na dlužníky, do níž se zapojil i ČEZ," uvedl Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy.

Většina zákazníků, kteří se od nespolehlivých dodavatelů dostali k ČEZ Prodej v rámci dodávky poslední instance, již přešla na výhodnější standardní smlouvy. Přesto se u ní v režimu DPI stále ještě nacházejí desítky tisíc odběratelů. „Zůstávat v DPI je nevýhodné a my se snažíme zákazníkům přechod na standardní produkty co nejvíce ulehčit. Nejjednodušší je podepsat smlouvu na webu. Trvá to jen několik minut, je to velmi jednoduché a podle našich statistik s tím nemají žádný problém ani starší ročníky. Další možností je návštěva jakéhokoliv zákaznického centra ČEZ nebo poboček našich partnerů. Zákazníci mohou také zavolat na naší telefonní linku 800 111 700, která je určena speciálně pro klienti v DPI," řekl Tomáš Kadlec, generální ředitel ČEZ Prodej.

Tisíce lidí zůstávají stále v režimu poslední instance

U společnosti innogy zůstává v režimu dodavatele poslední instance na 40 tisíc lidí. Z toho 10 tisíc se dodavateli nedaří žádným způsobem kontaktovat. Společnost PRE stále eviduje v režimu dodavatele poslední instance 36 tisíc lidí. Polovina z nich zatím na výzvy nereaguje. E.ON převzal do režimu dodavatele poslední instance 200 tisíc zákazníků, z toho již 80 procent z nich už přešlo na nové tarify. Zbývajících 40 tisíc lidí ale stále vyčkává.

Odběratele, kteří stále zůstávají v režimu DPI, kontaktuje podle jeho dalších slov ČEZ Prodej aktivně nejen poštou, ale také prostřednictvím SMS zpráv, e-mailů, sociálních sítí a webových stránek. Zájemci o standardní smlouvu s ČEZ mohou také využít síť více než 80 zákaznických center a poboček smluvních partnerů jakým je například Česká pošta, již zmiňovanou dedikovanou bezplatnou DPI linku 800 111 700, nebo uzavřít smlouvu kompletně on-line z pohodlí domova na www.cez.cz/cs/dpi.

Na severu Čech, míněno v Ústeckém a Libereckém kraji, lze přitom využít služeb Zákaznických center Skupiny ČEZ v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Chomutově, Liberci a České Lípě. V případě smluvního partnera se jedná o Českou poštu v Jablonci nad Nisou. Další kontaktní místa (smluvní partner) se nacházejí například v Kadani, Litoměřicích, Lounech, Mostě, Roudnici nad Labem, Žatci, Rumburku, Frýdlantu, Semilech a Turnově. Přesnou adresu lze zjistit na https://www.cez.cz/cs/kontakty/kontaktni-mista-cez.

V konečném vyúčtování zaplatíte podle skutečné spotřeby

Lidé měli možnost zaplatit v listopadu jen polovinu vyměřených záloh a v prosinci o 40 procent méně. To ale neznamená, ale že jim doplatky společnosti prominou. Vše budou muset lidé zaplatit v konečném vyúčtování podle skutečné spotřeby.

„ČEZ Prodej myslí i na ty, co se kvůli turbulencím na energetickém trhu ocitli v tíživé finanční situaci. Doporučuje zejména včas komunikovat a domluvit se na řešení. Nabízíme třeba individuální splátkové kalendáře či rozložení nedoplatku do příštích záloh. Rovněž podporuje občanské poradny, které zdarma klientům pomáhají s organizací rodinného rozpočtu a poskytují finanční poradenství," uzavřel Tomáš Kadlec.

Nejdelší dobu, po kterou lidé můžou v režimu dodavatele poslední instance zůstat, je půl roku. Pak se z nich stanou černí odběratelé a dodavatelé je mohou odpojit. Lidé by neměli v režimu dodavatele poslední instance zůstávat dlouho – hlavně kvůli vysokým zálohám na energie, které jsou často až desetitisícové.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kde hledat pomoc při vysokých zálohách dodavatele poslední instance?
Kraj oslovuje organizace, aby se zapojily do akce Milostivé léto
I v Jablonci nad Nisou je milostivé léto neboli šance pro dlužníky
Jak mají postupovat klienti končícího Bohemia Energy v našem regionu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností

Hořela elektroprodejna v Semilech

K požáru prodejny elektra vyjeli v pátek 17. května po 20. hodině profesionální i dobrovolní hasiči do Špidlenovy ulice v Semilech na rohu Riegrova náměstí. Požár byl zpozorován skrze výlohu a k jeho uhašení hasiči postupně nasadili tři vodní proudy. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
V Kokoníně se bude diskutovat o Janu Žižkovi
Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech
Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině

Nejčtenější články

23.05.: Další úsek cyklostezky svaté Zdislavy je dokončen v Bílém Kostele
24.05.: Jabloneckým tónům je deset let
23.05.: Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace