Festival Jeden svět se vrací po roce do Liberce

19.03.2024 23:05:09 | Autor: Eva Svobodová | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Festival Jeden svět se vrací po roce do Liberce

Festival Jeden svět nabídne od 8. do 12. dubna v libereckém kině Varšava sedm dokumentů o palčivých globálních tématech a boji za lidská práva. Do Liberce se výběr z nejnovějších mezinárodních i českých dokumentárních filmů vrací po roční pauze. Vstupenky jsou v prodeji od 15. března 2024.

Stejně jako vizuál, i spot pracuje s kruhovým výřezem, který připomíná pátrání lupy nebo objektivu. Podobně jako promítané filmy, i kruh ve znělce pomáhá skutečnosti zasadit do kontextu a nabídnout širší souvislosti nebo upozorňuje na detaily, které jsou na první pohled skryté.

Festival zahájí snímek Útěk z utopie režisérky Madeleine Gavin sledující uprchlíky, kteří se pokusili utéct z jednoho z nejutlačovanějších míst na planetě - Severní Koreje, a pastora pomáhajícího organizovat útěky ze sousední země.

Filmový program dále nabídne dalších šest dokumentů

Na cestu s cílem zachránit planetu se v humorné globální home eseji vydá režisérka Marta Kovářová spolu se svým otcem, vědcem Jiřím Svobodou. V dokumentu Jiříkovo vidění společně objíždějí mezinárodní summity a snaží se si vzájemně porozumět.

Když se v roce 2021 v Afghánistánu znovu chopil moci Tálibán, podařilo se zahraničnímu korespondentovi Ibráhímu Naš´atovi přesvědčit jeho vedení k natáčení. Ve snímku Základna Hollywoodgate kamera sleduje muže z vedení radikálního hnutí, kteří se v zemi snaží nastolit vojenskou diktaturu, a vědomě balancuje na pomezí novinařiny a propagandy.

Z malého městečka Marinka v Doněcké oblasti muselo kvůli intenzivnímu dělostřeleckému ostřelování odejít téměř všech jeho 10 000 obyvatel. Město, které bylo od roku 2014 neustále napadáno proruskými separatisty, se v jarních měsících roku 2022 stalo epicentrem eskalujícího konfliktu. Hlavní hrdina filmu Bílý anděl policista Vasyl, spolu s kolegy riskuje svůj život, aby z bojiště zachránil co nejvíce civilistů. Jejich odvážné mise, zachycené kamerou na Vasylově helmě, ukazují evakuaci obyvatel, první pomoc zraněným i bolestné loučení.

Dokument Venezuela: Země ztracených dětí odhaluje realitu Venezuely, země, která se potýká s hlubokou sociální a ekonomickou krizí. Příběhy opuštěných dětí žijících v extrémní chudobě a zanedbávání odhalují tragické důsledky politického a hospodářského kolapsu této latinskoamerické země.

Zpěvačka Ella patří k národu Sámů, původnímu obyvatelstvu severní Evropy. Když norská vláda vydá povolení k těžbě mědi v oblasti, odkud Ella pochází, rozhodne se jednat. Rahčan - Ella se bouří je příběhem o boji za záchranu domova.

Na Schous plass v Oslu najdeme nejoblíbenější stolní tenisové stoly v Norsku. Pokud to počasí dovolí, vždy se zde najde skupina lidí, kteří se tu scházejí, aby hráli a navazovali nová přátelství. Nicméně kvůli tomu, že někteří účastníci mají liberální přístup k alkoholu a nelegálním látkám, město hrozí, že stolní tenisové stoly odstraní. Pingpongová rodina je humanistický dokument o komunitě, společenství a stolním tenisu.

Kromě filmového programu Jeden svět se mohou návštěvníci a návštěvnice těšit na debatní program s hosty a hostkami, krátké filmy pro děti, umělecké instalace a výstavy a koncert Rozálie Havelkové.

Kompletní program festivalu najdete na webových stránkách Jednoho světa. Vstupenky je možné zakoupit na pokladně kina Varšava a na webu goout.cz od 15. března 2024.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností

Hořela elektroprodejna v Semilech

K požáru prodejny elektra vyjeli v pátek 17. května po 20. hodině profesionální i dobrovolní hasiči do Špidlenovy ulice v Semilech na rohu Riegrova náměstí. Požár byl zpozorován skrze výlohu a k jeho uhašení hasiči postupně nasadili tři vodní proudy. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
V Kokoníně se bude diskutovat o Janu Žižkovi
Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech
Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině

Nejčtenější články

23.05.: Další úsek cyklostezky svaté Zdislavy je dokončen v Bílém Kostele
24.05.: Jabloneckým tónům je deset let
23.05.: Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace