Exkytarista Jethro Tull zavítá do jabloneckého klubu

17.11.2022 13:48:57 | Autor: Milena Bauerová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Exkytarista Jethro Tull zavítá do jabloneckého klubu

Vynikající bývalý kytarista skupiny Jethro Tull zavítá se svým klasickým rockem do jabloneckého Klubu Na Rampě v rámci turné k 50. výročí vydání alba Aqualung.

Martin působil v legendární rockové kapele Jethro Tull v letech 1969 - 2011, byl spolu s Ianem Andersonem její tváří a hrál na všech albech vydaných v těchto letech.

A právě Aqualung patří mezi jedno z nejzásadnějších alb rockové historie. Jeho kytarové sólo v titulní skladbě dokonce patří podle různých anket mezi nejlepší nahraná sóla vůbec.

Světová kytarová extratřída jako Mark Knopfler, Joe Bonamassa, Steve Vai, Joe Satriani a další vesměs uvádí Martina jako jeden ze svých nejvýznamnějších inspiračních zdrojů.

Během své kariéry spolupracoval s opravdovými velikány jako například Paule McCartney, Phil Collins, Jimi Hendrix a spoustou dalších.

Po odchodu ze slavného souboru dal dohromady partu lidí, se kterými rozdává svým fanouškům radost z hudby v podobě největších hitů Jethro Tull, stejně tak skladby, které kapela naživo moc nehrála. K tomu přidá věci ze svých sólových projektů a vznikne z toho příjemný rockový večer, který by si žádný rockový fanoušek neměl nechat ujít.

Koncert na Rampě začíná v neděli 20. listopadu v 19 hodin, vstupenky jsou stále v předprodeji. Více na webu a FB Klubu Na Rampě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Listopadový program akcí v Klubu Na Rampě

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Smetanovo trio uchvátilo publikum
FOTO: Pomerančový mítink mládeže se vydařil
Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
V Harrachově ocenili sportovce do 21 let. Králem sezony Jiří Konvalinka
Modlitba za demokracii aneb Koncert sestavený z hudby Karla Kryla

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace