Enigmatické variace vsadily na výkon Stránského a Maléře

07.11.2023 23:14:36 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Enigmatické variace vsadily na výkon Stránského a Maléře

Fascinující detektivní komedii na motivy hry Erica Emmanuela, Schmitta Enigmatické variace aneb Láska až za hrob, nám do Jablonce přivezly Synagoga koncerts Plzeň. Pod režijním vedením Jana Buriana rozehráli Martin Stránský a Jan Maléř dokonale vystavěný příběh dvou mužů, majících odlišný pohled na lásku, vztahy a život obecně, přesto však mají společného více, než jsou si zpočátku ochotni připustit.

Na skvělý výkon Martina Stránského jsem byla připravena, že mě ovšem svým výkonem odzbrojí i Jan Maléř, pro mě bylo příjemným překvapením. Citově zaměřený Erik Larsen (Jan Maléř) nastiňuje romantické pohledy vztahu s láskou nejen k partnerovi, ale i denní rutině a péči, čímž kontrastuje s živelným a radikálním nastavením spisovatele Abela Znorka (Martin Stránský). Čím děle však spolu oba muži hovoří, tím více se stírá hranice mezi oběma pohledy a navíc vyplouvá na povrch nejedno tajemství na jehož počátku stojí žena.

Oba herci se ukázali v tom nejlepším světle a zároveň dokázali příběhu zachovat vibrace rukopisu Erica Emmanuela Schmitta. Humorné okamžiky střídaly momenty, které ťaly do živého a v publiku by byl rázem slyšet špendlík na zem spadlý a během mrknutí oka vše přehodit na jinou linku a zároveň neztratit původní myšlenku. Přesně tak, jak to nejhranější francouzský autor tisíciletí napsal a zamýšlel. Oba protagonisté byli tak opravdoví a uvěřitelní ve svých rolích, že kdybych se měla rozhodnout, která postava je mi vniřně bližší, nedokázala bych to.

Pokorný a empatický projev Maléře dokonale zapadal do divokého a precizního herectví Stránského a jejich postavy tak dostaly to, co je pro autora nemožné- tváře. Devadesátiminutový příběh měl spád od začátku do konce, neměl hluchá místa, vsadil na vytříbenou spolupráci aktérů a závěrečná eskalace byla jednoznačně fascinující. Zážitku odpovídaly i závěrečné ovace, které část publika vyjádřila vestoje. Bravo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace