Dvě výhry basketbalistek Bižuterie na play – off nestačily

12.03.2020 11:22:30 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Dvě výhry basketbalistek Bižuterie na play – off nestačily

Letošní ročník I. ligy basketbalu žen nezastihl jabloneckou Bižuterii v odpovídající formě, což bylo hlavně „zásluhou" oslabení o sestry Ješkeovy (zranění, pobyt v USA). Oddíl řešil tuto situaci formou hostování hráček z Chomutova, a tak se forma postupně zvedala, ale i tak Jablonec bude hrát skupinu play-out - o záchranu.

V posledním dvojkole základní soutěže sice doma oba zápasy vyhrály, ale stejně tak Sparta, která proto bude hrát s Bižuterií skupinu o záchranu a doplní je Havířov.

Bižuterie - BK Havířov 75:67 (25:19, 46:33, 58:51)

Důležitá výhra pro postavení ve skupině play - out, kam se výsledek započítává. Průběh utkání byl pro domácí od počátku výhodný, neustále být ve vedení byl jasný cíl, což se povedlo. Podařilo se vytvořit si náskok do poločasové přestávky a úspěšně se udržet do konce zápasu. Poprvé se v dresu Bižuterie představila Karolína Malečková (č.5), odchovankyně Karlových Varů bývalá juniorská reprezentantka ČR, která posílí Jablonec v play-out. Naopak chyběla pro zranění domácí exreprezentantka juniorek Alena Klokočníková .

Sestava a body: Rokošová 19, Kučerová a Herinková 14, Červenková 12, Čmejrková 8, Šoltysová a Malečková po 3, Škvárová 2, Kopicová, Brožková a Janderová.

Bižuterie - K2 Prostějov 69:40 (21:7, 39:16, 60:28)

Nedělní zápas byl daleko jednodušší vzhledem k tomu, že Prostějov byl již několik kol zpět odsouzen k sestupu do II.ligy a zápas nic nerozhodoval. Domácí hráčky udržovaly dvouciferné vedení získané v úvodu zápasu. V duelu si velmi dobře vedla domácí odchovankyně, členka exligového Trutnova mající souhlas s hostováním, Kristýna Herinková a byla nejlepší střelkyní Bižuterie. Kladem utkání bylo, že si zahrála celá lavička.

Sestava a body: Herinková 18, Kučerová 15, Červenková a Škvárová po 7, Janderová 6, Čmejrková a Rokošová po 5, Šoltysová a Malečková po 3, Kopicová a Brožková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Spustili registraci na čtvrtou očkovací dávku proti koronaviru
V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
Obrazem: Velké Hamry v derby krajského přeboru přehrály Pěnčín
Horké léto ve Smržovce aneb Eurion 2022
Liberečtí policisté zachránili lidský život

Nejčtenější články

15.08.: V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace