Dopravu na rušné jablonecké křižovatce řídí strážníci ručně

02.06.2024 21:49:05 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dopravu na rušné jablonecké křižovatce řídí strážníci ručně

Od pondělí 27. května dopravu na velmi frekventované jablonecké křižovatce Palackého - U Přehrady v odpoledních špičkách usměrňují strážníci městské policie. Kvůli stavbě v ulici U Přehrady jsou vypnuté semafory a křižovatka je velmi těžko průjezdná.

„Protože v řadách našich strážníků je opakovaný vítěz celorepublikové soutěže v řízení dopravy pořádané Policií České republiky, str. Martin Crkal, využili jsme jeho zkušeností a po dohodě s Policií České republiky začali naši strážníci usměrňovat ve špičce dopravu z důvodu snazšího a bezpečnějšího průjezdu. Dokoupili jsme píšťalky, vypůjčili si regulky pro řízení dopravy a s příslibem pomoci od Jablonecké dopravní policie jsme vyrazili do terénu," řekl ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc s tím, že pokud bude třeba, půjde dopravu řídit také.

Právě ve středu 29. května probíhá krajské kolo soutěže Regulovčík 2024, ve kterém Jablonec nad Nisou reprezentuje zástupce Policie České republiky z Dopravního inspektorátu Územního odboru Jablonec nad Nisou.

V ulici U Přehrady se pracuje od dubna, hotovo by mělo být do konce června. Jde o třetí část rekonstrukce zmíněné ulice, jejímž investorem je Liberecký kraj, Jablonec nad Nisou se podílí investicemi do chodníků, zeleně a veřejného osvětlení. Stavba vyjde krajský rozpočet na 37,9 milionu korun včetně DPH.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Začaly velkoplošné opravy jabloneckých komunikací

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).

Jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí

Od začátku července se v souvislosti s novým stavebním zákonem dle zákona č. 148/2023 Sb., vydává jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí pro všechny záměry povolované podle stavebního zákona. „Jednotné environmentální stanovisko (JES) se vydává namísto jednotlivých správních úkonů obsažených v devíti různých zákonech z oblasti životního prostředí, které mají podle platné a účinné právní úpravy většinou podobu závazného stanoviska, v některých případech však i rozhodnutí či vyjádření," uvedl Jakub Šrýtr z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Magistrátu Jablonce nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Tvořivé prázdniny v jabloneckém muzeu
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
12.07.: Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí
10.07.: Jablonecká kašna je vypnutá kvůli velkému úniku vody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace