Dopravu na průtahu Libercem přibrzdí údržba tunelu
05.04.2016 12:53:23 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj
Pravidelnou jarní údržbou projde od pondělí 11. dubna do pátku 15. dubna liberecký tunel. V tomto termínu tak řidiči musí zpomalit a počítat s částečnou uzavírkou na státní silnici I/35. Údržbové práce budou probíhat postupně, uzavře se vždy jeden z tubusů a obousměrný provoz bude sveden do toho druhého.
Omezení potrvají od 11. 4. 2016 do 15. 4. 2016 následujícím způsobem: V pondělí 11. 4. a v úterý 12. 4. bude zcela uzavřen tubus ve směru na Turnov, ve středu 13. 4. bude otevřen tubus ve směru na Turnov a dojde k uzavření tubusu na Hrádek nad Nisou, ve čtvrtek 14. 4. a v pátek 15. 4. 2016 se údržba přesune do druhé části, úplně uzavřen tak bude tubus ve směru na Hrádek nad Nisou.
Úsek silnice I. třídy číslo 35 na průtahu městem Liberec je nejzatíženějším úsekem v Libereckém kraji. V obou směrech tudy denně projede 35 tisíc vozidel.
Řidičů se letos v Libereckém kraji dotknou i jiná dopravní omezení na silnicích I. tříd. „Momentálně projednáváme úplnou uzavírku silnice I. třídy číslo 9 v České Lípě kvůli rekonstrukci mostu. Částečnou uzavírku si také vyžádá zajištění skalních stěn na silnici I/14 v úseku Rokytnice nad Jizerou a Jilemnice. Dalším omezením bude uzavírka silnice I/16 mezi obcemi Horka u Staré Paky a Čistá u Horek. Tady se předpokládá vyloučení veřejného provozu s výjimkou linkových autobusů, zásobování a dopravní obsluhy," informuje vedoucí odboru dopravy Jan Čáp.
Související články
Novou autobusovou linkou z Liberce přímo do práce v Rychnově
Od konce března platí uzavírka komunikace mezi Libercem a Jabloncem
Začíná stavba silnice z Liberce do Jablonce, od března čekejte uzavírky
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Další havárie vodovodu omezí dopravu v jablonecké Pražské ulici
Ve čtvrtek 19. března přibližně v 7:30 začne v Jablonci nad Nisou společnost Severočeská servisní opravovat havárii vodovodních sítí v ulici Pražská (silnice II/287) před domem č. p. 112. Práce si vyžádají několik dní a omezí částečně jeden jízdní pruh. Po dobu oprav budou dopravu řídit semafory.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Rozsáhlá rekonstrukce uzavře část jablonecké ulice Antonína Chvojky
Jablonec nad Nisou žádá o dotace na rozvoj cyklistické infrastruktury
Ukliďme Česko opět spojí dobrovolníky i v Jablonci nad Nisou
Ochotníci z Děčína přivezou Loupežnické koření
Body odevzdalo i béčko Jablonce
Nejčtenější články
16.03.: Strážníci měli napilno: rychlá jízda, zmatený muž i silně opilí lidé
16.03.: V Jablonci obnovují plynárenskou síť, ovlivní i provoz MHD
16.03.: Meziročně došlo k zvýšení počtu nezaměstnaných v kraji o 20 procent
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.