Dodatečně přiznaná dotace si vynutila aktualizaci projektu

04.10.2022 07:22:35 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dodatečně přiznaná dotace si vynutila aktualizaci projektu

Loni v únoru předložilo město Jablonec nad Nisou do 146. výzvy Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) 2014-2020 dvě žádosti o dotace z EU, a to na projekt Zateplení a Vzduchotechnika ZŠ Jablonec nad Nisou - Kokonín. Celkové náklady projektu byly 12,4 milionu Kč, město požádalo o pětimilionovou dotaci, ale nezískalo ji. Letos v červenci se však zvýšila alokace výzvy a městu byla dotace dodatečně přiznaná. Aktualizace projektu ukázala vyšší náklady.

Podmínkou dodatečného přiznání dotace je ukončená realizace nejpozději do konce roku 2023. „Na konci srpna jsme obdrželi ze SFŽP písemné potvrzení, že můžeme zahájit realizaci. Vzhledem k aktualizaci rozpočtu projektu se však zvýšily celkové náklady. Původní částka přesahovala 12 milionů korun, nové celkové náklady dosahují téměř 22 milionů korun," konstatuje náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček.

Navíc bylo třeba dodatečně zpracovat projektovou dokumentaci na vnitřní sanaci vlhkého zdiva prvního patra objektu, a to na základě posouzení a doporučení technika ze sanační firmy - suterén objektu je ve špatném stavebně technickém stavu a zatéká tam povrchová voda přes svislé konstrukce i vzlíná spodní voda do konstrukce stěn. Původní projektová dokumentace řešila pouze venkovní část sanačních opatření.

Celkové náklady obou projektů vč. DPH ........................21 784 340,10 Kč vč. DPH
(sanace 6 868 161,10 Kč)
Náklady na zateplení a VZT ..............................................14 916 179,00 Kč
Dotace EU ..............................................................................5 057 623,00 Kč

Projekt zateplení ZŠ Kokonín řeší zlepšení tepelně technických vlastností a snížení energetické náročnosti objektu. Jedná se o zateplení obvodových stěn a stropu 1. podzemního podlaží, o výměnu oken, dveří a instalaci venkovních žaluzií na jižní a východní straně objektu a sanační práce. Projekt vzduchotechniky školy pak řeší instalaci vzduchotechnického zařízení s rekuperací tepla, která zajistí větrání jednotlivých učeben a pomocných místností (šaten a sborovny).

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu
Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v prosinci
Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Smetanovo trio uchvátilo publikum

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace