Do bitvy o Senát jde Zeman

13.03.2012 13:21:07 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce: Albrechtice v Jizerských horách,Jablonecko

Do bitvy o Senát jde Zeman

Občanská demokratická strana vybrala svého adepta na post senátora za převážně jablonecký senátorský obvod. Stal se jím albrechtický starosta Jaroslav Zeman.

"Kandidátem do Senátu za ODS v senátním obvodu číslo 35 byl v pondělí 12. března v tajné volbě zvolen Jaroslav Zeman, starosta obce Albrechtice a majitel společnosti DETOA Albrechtice," informují webové stránky krajské ODS.

Jaroslav Zeman vlastní jednu z nejstarších továren na hračky v Evropě. Zprivatizoval ji v roce 1993. Tehdy na tom nebyla dobře, musel se zadlužit. Dnes se fabrice daří, roční tržby dosahují 90 milionů korun. Šedesát procent hraček jde na export. Od roku 2006 je Zeman i starostou Albrechtic v Jizerských horách. Vystudoval Střední umělecko-průmyslovou školu v Jablonci nad Nisou.

Jeho velkým soupeřem bude Stanislav Eichler, současný hejtman, nominovaný sociálními demokraty. Paradoxně se oba muži před měsícem setkali. Eichler předal Zemanovi v sídle krajského úřadu 13. února ocenění o nejlepšího podnikatele v Libereckém kraji. Hejtman už o Senát usiloval před dvěma lety v libereckém senátorském obvodě, těsně prohrál s tehdejším předsedou Senátu Přemyslem Sobotkou z ODS.

Jako pravicový kandidát bude Zeman bojovat o hlasy voličů hlavně se současnou senátorkou a jabloneckou zastupitelkou Soňou Paukrtovou, která je v horní komoře parlamentu předsedkyní senátorského klubu TOP 09 a Starostové. Paukrtová před šesti lety ve finále porazila kandidáta občanských demokratů, bývalého jabloneckého starostu Jiřího Čeřovského. I komunisté vysílají do boje o Senát jabloneckého zastupitele - Františka Peška.

 

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).

Jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí

Od začátku července se v souvislosti s novým stavebním zákonem dle zákona č. 148/2023 Sb., vydává jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí pro všechny záměry povolované podle stavebního zákona. „Jednotné environmentální stanovisko (JES) se vydává namísto jednotlivých správních úkonů obsažených v devíti různých zákonech z oblasti životního prostředí, které mají podle platné a účinné právní úpravy většinou podobu závazného stanoviska, v některých případech však i rozhodnutí či vyjádření," uvedl Jakub Šrýtr z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Magistrátu Jablonce nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Tvořivé prázdniny v jabloneckém muzeu
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
12.07.: Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí
10.07.: Jablonecká kašna je vypnutá kvůli velkému úniku vody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace