Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium

07.06.2023 07:22:58 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium

Nahlédnout přímo pod ruce řezbářů a sledovat, jak se kus hrubě tesaného dřeva mění v umělecké dílo, budou moci od 7. do 10. června návštěvníci skanzenu Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova. Koná se tam tradiční setkání řezbářů z celé republiky. Jejich díla pak budou k vidění i na krátké výstavě.

„Řezbářská sympozia se dnes konají na mnoha místech republiky. Jejich výsledky v podobě soch, ale i třeba laviček pak zdobí města a obce. Vyzkoušet si, o čem je řezbářské umění, to je určitě zajímavá příležitost pro mnohé návštěvníky. Právě na Dlaskově statku mohou takovou možnost využít," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Na tradiční sympozium se těší nejen návštěvníci, ale hlavně samotní řezbáři, mezi nimiž je řada těch, kteří spolu s řezbářem Karlem Hajnem byli u prvního ročníku v roce 1996 - Stanislav Pokorný, Václav Plechatý, František Petranyi, Martin Patřičný, Zdeněk Vilém nebo Miloslav Švec. V průběhu let tuto sestavu doplnili další účastníci - Jan Viktora, Tomáš Dostál Bosambo, Ivan Šmíd, Miloš Šimek, Iveta Sádecká, Honza Švadlenka, Jaromír Dědek, Marta Novotná a mnozí další.

Turnovské Muzeum Českého ráje, jež Dlaskův statek spravuje, se tímto způsobem snaží prezentovat svým návštěvníkům řemeslo s dávnou tradicí. Dřevo bylo odnepaměti jedním z nejpoužívanějších materiálů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku

Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností

Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu

V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Severočeské muzeum v Liberci otevřelo zrekonstruovanou knihovnu
Kultura v Železném Brodě v dubnu
Policie hledá svědky nehody na cyklostezce v Malé Skále
Krucipüsk s Basikovou a přáteli zahraje v tanvaldské hale
Postup rekonstrukce sítí v jablonecké ulici Lidická

Nejčtenější články

11.04.: Policie hledá svědky nehody na cyklostezce v Malé Skále
10.04.: FOTO: V obci Horka hořel průmyslový objekt, škoda je 300 milionů
10.04.: Postup rekonstrukce sítí v jablonecké ulici Lidická

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace