Divadelní spolek J. K. Tyl Josefův Důl hodnotí svou činnost v roce 2016

27.12.2016 08:29:59 | Autor: Hana Stuchlíková | Rubrika: Kultura | Obce: Josefův Důl

Divadelní spolek J. K. Tyl Josefův Důl hodnotí svou činnost v roce 2016

Činnost divadelního spolku v Josefově Dole je různorodá a přináší do našeho údolí řadu kulturních aktivit. Kromě vlastní divadelní činnosti, zveme i další divadelní spolky k hostování, podílíme se i na akcích pořádaných dalšími subjekty.

Program divadla začíná v zimě, v období zimních prázdnin, v únoru a březnu. V letošním roce měli diváci možnost shlédnout například zajímavou hru ochotníků z Jilemnice Petrolejové lampy, děti Kašpárkovu pohádku a v rámci Noci s Andersenem Pohádku o víle, z obce Rakousy přivezli ochotníci pro naše publikum vynikající komedii Světáci, z Rokytnice přijeli do našeho divadla s komedií Slaměný klobouk.

V divadle jsme zažili i slavnostní premiéru filmovou. Studenti filmové akademie z německého Výmaru v Josefově Dole natočili krátký scifi film a do dvou rolí obsadily členky našeho spolku Marušku Fejfarovou a Janu Řeřichovou. Světová premiéra filmu Inklutanten se uskutečnila právě v našem Josefodolském divadle za účastni všech tvůrců filmu i jejich pedagogů a přátel.

Další významnou akcí je každoroční pořádání Krajské přehlídky venkovských ochotnických souborů Josefodolské divadelní jaro, jehož 26. ročník proběhl ve dnech 6.5. - 8.5. Jde o přehlídku postupovou na Národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou a její organizace je pro členy spolku velmi náročná. Letos se přehlídky zúčastnilo osm soutěžních souborů a program byl pro diváky atraktivní.

 Josefodolští ochotníci ovšem také zkoušejí, každoročně nastudují novou hru a letošní premiéra se uskutečnila v sobotu 9.7. Detektivní komedie Paní Piperová zasahuje je značně oddechové téma, ale i u takového žánru je třeba hrát s plným nasazením. Během roku jezdíme rovněž na zájezdy se svými inscenacemi, tzv. „štace", za zmínku stojí účast na Letních Shakespearovských slavnostech v Jihlavě, kde jsme uvedli komedii Dobrý konec všechno spraví.

V září v našem divadle vystoupil spolek Dipona z Louňovic se dvěma jednoaktovkami Pět dolarů za lásku a koncem října Rádobydivadlo Klapý přijelo do Josefova Dolu s vynikající inscenací Rozmarné léto Vladislava Vančury

 V závěru roku každoročně připravujeme kulturní program ve spolupráci s kulturní komisí Obecního úřadu v Josefově Dole a tak tomu bude i letos. Program už je připraven a diváci si budou moci vybrat z pestré nabídky.

V našem divadelním spolku v polovině listopadu nastala změna ve vedení souboru, na výroční schůzi byl zvolen nový výbor spolku ve složení Hanička Dohnalová, Gabriela Tahalová, Hana Stuchlíková, MUDr. Karel Stuchlík a Karel Stuchlík ml. Hospodářkou byla zvolena Denisa Svárovská. Děkujeme Markétě Počekajlové za dosavadní dlouholeté vedení spolku a rovněž i dalším dlouholetým členkám výboru Aleně Miksové a Heleně Košteynové.

Chci tímto poděkovat i majitelům budovy divadla, manželům Verhoefovým, za spolupráci a podpoře ochotnického divadla v naší obci. Děkujeme i Obci Josefův Důl a to především za finanční podporu naší činnosti. Bez mnohých dalších sponzorů a podporovatelů by činnost divadla v Josefově Dole byla velmi obtížná a tudíž děkujeme všem, kteří nás jakkoli podporují a zveme všechny naše příznivce do divadla v Josefově Dole. Rádi vás uvítáme.

Za DS J. K. Tyl Josefův Důl Hana Stuchlíková, jednatelka spolku

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace