Dílna s Květou naučí práci s papírem, textilem i korálky

23.06.2019 10:44:18 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Smržovka,Liberecký kraj

Dílna s Květou naučí práci s papírem, textilem i korálky

Jednou z oblastí, kterou Liberecký kraj podporuje z dotačního fondu, je i řemeslná a zážitková turistika. V letošním roce podpořil kraj takto zaměřené aktivity celkovou částkou 1 168 118 korun. Jednou z akcí, kterou kraj podpořil, je Dílna s Květou ve Smržovce.

Jedná se o akci pro děti, rodiče a prarodiče, kteří si za pomocí různých výtvarných technik vyrábějí dekorace. Osvojí si tak práci s papírem, pedigem, barvami, textilem, špejlemi, korálky, kromě běžných pomůcek se používá například big shot, tavná pistole nebo fén.

Již desátým rokem Dílny vede Květa Merklová, sociální pracovnice Domova Maxov v Horním Maxově. K ruce jí i účastníkům těchto setkání je vždy jedna studentka. Jednotlivé výtvarné techniky každý měsíc představí klient maxovské terapeutické dílny. Klienti se v průběhu roku střídají. Velký přínosem této akce je kromě toho, že se její účastníci naučí vyrábět dekorace z různých materiálů, setkání se světem handicapovaných a možnost přirozené komunikace s nimi.

„Zajímavé akce nenajdou návštěvníci jen ve větších městských centrech kraje. Často je naopak dobré vyjet do míst, která nejsou známými turistickými centry. V tomto případě se navíc jedná o terapeutickou dílnu, která pracuje s hendikepovanými. Při práci s nimi můžete zjistit, že svět člověka s hendikepem může být stejně barevný, jako svět zdravých," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Dílna není omezena věkem, pouze počtem míst, která jsou v knihovně. Na klienty Domova Maxov čeká za jejich ochotu učit ostatní své řemeslo na konci roku odměna při vánočním setkání se starostou města.

Kdo má zájem, může navštívit Městskou knihovnu a infocentrum ve Smržovce každé třetí pondělí v měsíci od 15 do 17 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Červnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace