Devátý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka přináší novinky

17.08.2022 15:52:18 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Devátý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka přináší novinky

Centrum Kašpar již podeváté vyzývá lidi z celé České republiky, aby ušili (nejen) tašky. Velké, malé, nákupní, batohy, kosmetické, dětské, háčkované, pletené...kreativitě se meze nekladou.

„Letos je novinkou, že k tradičním taškám přidáváme i jiné, nové a s láskou šité, pletené či háčkované výrobky. Jestli vyrábíte sukně, chňapky, polštáře, čepice, pletete ponožky nebo jiné textilní výrobky, tak můžete do benefice jeden či více svých výtvorů darovat. Všechny výrobky budou vystaveny v krásném prostoru Oblastní galerie Liberec a na benefici Kašparovo taškaření, v sobotu 26. 11. 2022 prodány. Výtěžek pomůže dofinancovat služby, které pomáhají lidem znevýhodněným na trhu práce," sdělila za Centrum Kašpar Petra Hottmarová.

Centrum Kašpar vznikalo před šestnácti lety a od začátku pomáhalo lidem, kteří se na trhu práce staví na vlastní nohy. Buď hledají zaměstnání, nebo se do práce vrací po delší pauze, mění svou profesní dráhu, nebo se jim změní životní situace a tito lidé nově musí zvládat souběh práce a zdravotního omezení či například péči o někoho blízkého. Pomoc, která se u nás odehrává, má několik úrovní.

„Lidem, kteří k nám přicházejí ve složité situaci, umožňujeme nadechnout se ke změně. Nasloucháme, radíme, podporujeme, doprovázíme, školíme, předáváme zkušenosti, píšeme reference, ve firmách argumentujeme ve prospěch motivovaných připravených lidí," řekla pracovní poradkyně Simona Zemanová.

„Díky projektům financovaných z Evropského sociálního fondu můžeme bezplatně pomáhat určitým skupinám lidí. Jsou ale i další, mimo donorem definovaných skupin, kteří potřebují pomoc. Na služby pro tyto lidi získáváme finanční prostředky od dárců, ať už firemních či individuálních a také pomocí naší tradiční benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka," dodala Petra Hottmarová.

Poradkyně a mentorky Centra Kašpar pomáhají rozplést složité situace. Pomocí konkrétních metod například SWOT analýza situace, COMDI testy profesního směřování, kariérní plánování, techniky work-life balance, nácvik prezentačních dovedností nebo třeba koučink, postupují dle individuálních potřeb a osobnostního nastavení krok za krokem k získání dobrého pracovního místa.

„Mezi naše klientky patří například paní Jana, která byla propuštěna po zániku firmy, kde řadu let pracovala. Nevěděla jak se prezentovat, kde hledat práci. O její obor už není zájem, Jana měla pocit, že nemá zaměstnavatelům co nabídnout. I příběh Jany skončil dobře, cesta k dobré práci nebyla jednoduchá, ale i díky rekvalifikačnímu kurzu získala zaměstnání, v kterém se cítí dobře, kde může uplatnit své zkušenosti a práci sladit se svým soukromým životem a zdravotním stavem," doplnila na závěr Hottmarová.

Ušijte (nejen) tašku a pošlete ji na adresu: Centrum Kašpar,z.s., Kašparova 73, 463 12 Liberec 25, nebo ji přineste osobně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Odstartoval 7. ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka
Kašparovo taškaření přinese originální tašky, které jinde nenajdete
Regionální benefice Ušij tašku propojuje Česko. Pomohla i Lucie Bílá
Benefice Kašparovo taškaření se koná v Oblastní Galerii Lázně
Kampaň Ušij tašku, zaměstnej člověka překonává rekordy
Darované tašky při liberecké benefici vynesly lidem bez práce 80 tisíc
Kašparovo taškaření vydělalo 22 222 korun

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka
V krajské knihovně připravují Elektrohrátky
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Nejčtenější články

27.09.: Řidička nezvládla projet zatáčku pod Dolní Černou Studnicí
29.09.: V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
29.09.: Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace