Devadesátiletá radnice se ptá na fotografie ze svého života
23.01.2023 09:08:43 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká nová radnice letos slaví 90. výročí. V té souvislosti se chystají různé kulturní projekty. Jedním z nich je výstava fotografií zachycujících radnici během uplynulých 90 let.
„A proto bychom chtěli požádat veřejnost o pomoc. Snímky mohou zachycovat různé události v okolí radnice i uvnitř budovy - ať už jsou to slavnosti, svatby, sportovní klání či záznamy všedního dne," řekla vedoucí kanceláře primátora Jana Matěchová.
Pokud se rozhodnete pomoci zapůjčením obrazu či fotografie na výstavu nebo umožníte pořízení reprodukce, nebude to jen vaším dobrým skutkem. Vždyť prezentováním díla na výstavě se obvykle zvyšuje jeho reálná cena. Chcete-li pomoci, spojte se prosím do 31. května s kanceláří primátora: matechova@mestojablonec.cz, 483 357 321.
Jablonec nad Nisou je jedním z mála statutárních měst, které nemá instituci, jež by se věnovala uchování historické paměti obce. A tak ji zastupují neziskové organizace, soukromí sběratelé i jednotliví občané. Všem patří za případnou pomoc poděkování.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu
Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.
Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů
Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.
Nejnovější články
Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil
Nejčtenější články
29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS fake watches uk
fake watches
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.