Dětské dopravní hřiště bude využito i o jarních prázdninách

07.03.2014 16:43:45 | Autor: Miloslav Lejsek | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Dětské dopravní hřiště bude využito i o jarních prázdninách

Aktualizováno: Během celého školního roku probíhá na Dětském dopravním hřišti (DDH) v ulici Podskalí v Jablonci výuka dopravní výchovy pro žáky základních škol i předškoláky. O hlavních letních prázdninách je DDH otevřeno pro veřejnost, navštěvují je také příměstské tábory a pořádají se zde akce pro začínající řidiče i seniory.

V letošním roce bude na DDH rušno i během jarních prázdnin, kdy ve dnech 12. - 14. 3. 2014 navštíví hřiště okolo dvaceti dětí z příměstského tábora, který pořádá MC Jablíčko.

Pro děti je připraven následující dopolední program:
- seznámení s dopravními značkami
- jízda na kole podle pravidel sil. provozu
- bezpečné přecházení
- další venkovní aktivity

Podle aktuálních zpráv se nakonec příměstský tábor neuskuteční a s ním tedy ani program na dopravním hřišti, ostatní program v březnu ale platí. 

Další akce na DDH v březnu 2014:

DDH seniorům:
Senior - řidič a chodec
26. a 27. 3. 2014
8.30 - 11.00 hod.
prezentace MP na téma bezpečí chodců a řidičů v dopravě
beseda ČČK - zdravověda
bezpečné poutání - Tým silniční bezpečnosti Libereckého kraje

DDH pro veřejnost:
Dopravní výchova v rodině
26. a 27. 3. 2014
13.30 - 18.00 hod.
prezentace MP na téma dítě - chodec
beseda ČČK - základy první pomoci
bezpečné poutání dětí - Tým silniční bezpečnosti Libereckého kraje

Na provoz DDH dohlížejí strážníci městské policie.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.

Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów

Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Nejčtenější články

03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace