Detektivní příměstský tábor v Tanvaldě navštívili policisté

26.07.2023 22:30:33 | Autor: Dagmar Sochorová | Rubrika: Krimi | Obce: Tanvald

Detektivní příměstský tábor v Tanvaldě navštívili policisté

Malé detektivy na příměstském táboře v Tanvaldě navštívil kriminalistický technik. Děti se pak měly možnost podívat se na výstroj a vybavení tanvaldských policistů na jejich služebně.

Minulý týden děti na Detektivním příměstském táboře ve Středisku volného času v Tanvaldě přijel podívat kriminalistický technik, aby jim ukázal to, co je jeho úkolem při ohledání místa činu. Během celého dopoledne učil děti i odlévat stopy, snímat otisky prstů a zajišťovat různé stopy. Samy děti mezi sebou hovořili o tom, jak je to zajímavé a dokonce i úžasné.

Další den pak ještě tyto malé detektivy přivítali policisté z Obvodního oddělení v Tanvaldě na své služebně, aby jim ukázali svoji výstroj a své vybavení, které při své službě využívají. Takovou kompletní výstroj tzv. těžkooděnce si mohli sami i vyzkoušet a samozřejmě je zajímalo i to, jak se používají například služební pouta.

Policisté dětem ukázali i svůj vozový park a byla to právě čtyřkolka, která je nejvíce zaujala. Děti neskrývaly nadšení a byly rády, že si mohou i zkusit, jak se na služební čtyřkolce sedí. Všichni na závěr tanvaldským policistům poděkovali za to, že si mohli na chvilku zkusit, jaké to je být aspoň na chvilku policisty. Někteří z nich dokonce vyjádřili i přání stát se v dospělosti právě policistou, detektivem i kriminalistickým technikem. A v tomto případě nám na závěr nezbývá nic jiného než těmto dětem popřát, aby se jim jejich přání splnilo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Průběh letní dětské rekreace v kraji z pohledu hygieny
Konec školního roku opět se Zebrou
Policisté informovali vodáky na Malé Skále, jak se chovat bezpečně

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
V jablonecké Galerii N otevřou dvě výstavy

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
19.09.: Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace