Den republiky a čas dušiček budou pod dohledem policie

27.10.2016 09:19:13 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Den republiky a čas dušiček budou pod dohledem policie

Policisté na území celého Libereckého kraje budou v období podzimních svátků dohlížet nejen na řidiče, ale svoji pozornost zaměří i na prevenci před krádežemi v okolí hřbitovů.

Konec tohoto týdne a začátek týdne nastávajícího je ve znamení dvou důležitých svátků Den vzniku samostatného československého státu a Památka zesnulých. Během nadcházejících dní řada lidí uctí památku svých blízkých návštěvou hřbitovů a mnoho řidičů, i těch, kteří během roku běžně za volant neusedají, takzvaní sváteční řidiči vyrazí v tuto dobu na silnice. Policisté tak předpokládají zvýšení provozu na silnicích, a to nejen v souvislosti s obdobím "dušiček", ale i s podzimními prázdninami, které mají v tomto týdnu školáci v celém Libereckém kraji.

„Se zvýšenou intenzitou silničního provozu policisté v rámci dopravně bezpečnostního opatření zvýší dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Zaměří se zejména na kontrolu dodržování pravidel provozu na pozemních komunikacích, na alkohol a drogy za volantem, na technický stav vozidel, dále budou sledovat i problematiku spojenou s ilegální migrací, pašováním drog a ilegální přepravou zbraní a v neposlední řadě budou pozornost věnovat i pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách a věcech. Do akce se zapojí jak policisté služby dopravní policie, tak i pořádkové policie," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

V rámci dohledu nad bezpečností a plynulosti silničního provozu budou policisté dohlížet také na bezpečnost chodců. „V této souvislosti bychom pěší účastníky silničního provozu rádi upozornili, aby dbali na svoji dobrou viditelnost na silnicích, neboť v tomto období se brzy stmívá a pozdě rozednívá. Chodcům doporučujeme, aby zvolili vhodnou barvu svého oblečení a používali reflexní prvky jako doplňky oblečení. K vážným dopravním nehodám dochází právě v souvislosti s tím, že řidič chodce zcela neviděl a nebo je viděl na velmi krátkou vzdálenost a na situaci již nestačil včas zareagovat," upozornila policejní mluvčí.

Na místa posledního odpočinku ale často míří také zloději, kteří neváhají odcizit vše, co mohou výhodně zpeněžit. Ti se nezaměřují pouze na krádeže věcí ze hřbitovů, ale obezřetní by měli být návštěvníci hřbitovů ve chvílích, kdy se věnují úpravám hrobů, aby tak nepřišli o své osobní věci. „Zlodějům stačí krátká chvíle nepozornosti, například během zapalování svíčky, nebo odnášení uschlých květin do kontejneru, během které dokáží z tašky ukrást třeba peněženku, nebo mobilní telefon, aniž by si toho jejich majitelé všimli," dodala Šrýtrová.

Krádeže na hřbitovech však nejsou jedinou příležitostí pro zloděje. Lákadlem pro ně jsou i zaparkovaná vozidla v okolí hřbitovů. „Majitelé vozidel by tedy měli mít na paměti známou poučku, že: Auto není trezor. Jakékoliv viditelně odložené věci ve vozidlech mohou být důvodem, proč vám zloději způsobí nakonec mnohem větší škody než na samotných věcech uvnitř. Policisté budou svoji pozornost zaměřovat i na tato místa tak, aby eliminovali případnou trestnou činnost. Nakonec připomínáme především starším občanům, kteří za volant neusedají každý den, že řidiči starší 65 let musí při silniční kontrole předložit doklad o zdravotní způsobilosti. Zákon stanoví, že osoba starší 65 let se musí podrobit pravidelné lékařské prohlídce. Ta se obnovuje po třech letech, tedy v 68 letech a od 68 let každé dva roky," doplnila na závěr policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté se zaměřili na viditelnost chodců, cyklistů a motocyklistů
Fotoohlédnutí za akcí Stop den v Zásadě 2016
Závod ČT Author Cup zpestřily dopravně preventivní projekty

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyjížděli v noci kvůli bouřce hlavně v Pojizeří

V průběhu první poloviny noci ze středy na čtvrtek 30. června zasahovali hasiči v souvislosti s počasím hlavně v Pojizeří. V devíti případech zde byly jednotky povolány k popadaným stromům a jednou k odčerpání vody ze sklepa. Více podrobností

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
Zubačka slaví 120 let, přijedou i speciální vlaky
Startuje 24. ročník Letní dílny pohybu, tance a rytmu Léto tančí
Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
Cyklo, voda, lezení, brusle. Prostě pohyb na tanvaldské sportovce

Nejčtenější články

28.06.: Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
01.07.: Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
30.06.: Červnové střípky z městské policie: rvačka psů i vážně zraněná žena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace