Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori

07.06.2023 11:08:18 | Autor: David Mánek | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori

Den dětí byl v letošním roce ideální příležitostí propojit starší děti z našich Montessori tříd při ZŠ 5. května a mladší děti z jablonecké Montessori školky. Pojďme se společně ohlédnout za tím, co vše děti zažily.

Žáci druhého trojročí si připravili soubor aktivit na téma voda. Ty byly nabídnuty dětem z mateřské školy pod názvem Tajuplná stezka.

„Bylo neuvěřitelně povzbuzující sledovat, jak se ze starších dětí stávají průvodci, a jak mladší děti hltají nabídnuté aktivity a zároveň respektují starší kamarády a naslouchají jim," řekla Iva Heinlová. Děti měly možnost poznat vodu z mnoha pohledů. Aktivity byly nejen zábavné, ale především citlivě vybrány tak, aby se mladší děti naučily novým schopnostem a dovednostem.

V rámci pokusů si děti vyzkoušely lávovou lampu, vodní sopku, rozpouštění a míchání barev, jak propíchnout sáček, aby voda nevytekla, jak se chová voda s olejem a zjistily, že se jehla dá položit na vodu, aniž by se potopila.

Spolupráce MŠ Montessori a základní školy 5. května byla nastartována v tomto školním roce. „Setkání školy a školky probíhají cíleně a systematicky tak, aby návaznost a jejich vzájemné propojení umožnilo plynulý přechod dětí v rámci systému Montessori. Za tento posun jsme všichni velmi rádi," uvedl David Mánek, zástupce ředitelky školy.

Velkým pokrokem je i to, že naprostá většina dětí z Montessori školky byla zapsána do prvního trojročí Montessori tříd při ZŠ 5. května. V tomto školním roce bylo přijato celkem 16 dětí, což je horní kapacitní strop Montessori tříd.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace