Cyklo, voda, lezení, brusle. Prostě pohyb na tanvaldské sportovce

01.07.2022 09:31:41 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Cyklo, voda, lezení, brusle. Prostě pohyb na tanvaldské sportovce

Blíží se léto, čas prázdnin a výletů, pěšky, na kole, na bruslích, ale třebas na kánoi. Žáci ZŠ Sportovní Tanvald nemusí mít strach, že by něco z toho nezvládli.

Sportovní třídy druhého stupně nejsou úzce specializované, nýbrž všestranně zaměřené. Proto i vodácké dovednosti jsou nedílnou součástí tělesné výchovy. Žáci již od šestého ročníku absolvují povinné vodácké kurzy, kde se nejprve učí úplným základům, jak uchopit pádlo, jak nasedat do lodi, jak pádlovat, atp...

K tomu jim zcela postačí dvoudenní vodácký kurz na řece Jizeře na Malé Skále. Sedmáci to mají již o poznání těžší. Ti už se musí připravit na splutí řeky Jizery z Podspálova až do Dolánek s přenocováním ve stanu na Malé Skále. A tady už žáci jedou s „plnou polní", tzn. že musí veškeré potřebné věci, které si na „vodák" přivezli vlakem, přebalit do barelů. Je to taková první zatěžkávací zkouška, zda-li správně zabalili, utěsnili barely tak, aby nemuseli spát v mokrém spacáku.

<br />Autor: Archiv ZŠ Sportovní Ve Spálově, na soutoku Kamenice a Jizery vždy zopakujeme, co jsme za ten rok pozapomněli, abychom mohli posléze bezpečně vyplout. Na místě, pro vodáky známém jako Paraplíčko, se zastavujeme a cvičíme dál. Osmáci absolvovali tak jako každý rok svoji vodáckou pouť na řece Ohři.

Na úseku Královské Poříčí – Vojkovice se krom vodáckých dovedností vzdělali v poznávání krás Karlovarska – podívali se na hrad Loket, navštívili Svatošské skály a proběhli karlovarskou kolonádou. Vodáckým dovednostem se věnovali na cvičném jezu Hubertus, kde pilně trénovali přejezdy proudu, výjezdy proti proudu, „cvaknutí", s ním spojené vylévání lodí... Třešničkou na dortu a level nejvyšší je kurz deváťáků na Vltavě.

Z kempu Vltavan v Českém Krumlově se po dvou dnech plavby dostali do Boršova. Poté využili MHD a in line brusle a dopravili se do umělého kanálu v Českém Vrbném, kde vyměnili kanoe za nafukovací baraky. Troufáme si říci, že děti odcházejí z naší školy s kvalitními vodáckými zkušenostmi a dovednostmi. Sedmé a deváté sportovní třídy zakončily školní rok outdoorovým kurzem v Pleskotech. Sedmáci měli pěší variantu, deváťáci cyklovariantu.

A co všechno na kurzu okusili? Orienťák, cykloorienťák, topografii, nízké lanové aktivity, slaňování, slack line, střelbu ze vzduchovky, z luku, poznávali krásy Českého ráje, teamové aktivity a řadu dalšího. Nejen po stránce sportovní jsme si celý školní rok užili. Přejeme krásné aktivně strávené léto a v září se na Vás budeme těšit na viděnou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: V Kině Jas proběhla slavnostní akademie tanvaldské sportovky
Pozvánka na talentové zkoušky do tanvaldské sportovky
Obrazem: Velikonoční den otevřených dveří na tanvaldské sportovce
Velikonoční den otevřených dveří na ZŠ Tanvald Sportovní
Obrazem: Tanvaldská Sportovka zapsala budoucí prvňáčky
Obrazem: Milá návštěva na tanvaldské sportovce
Tanvaldská Sportovka děkuje za zimní sportovní vyžití v Tanvaldě
Obrazem: Rej masek na Pionýrce
Obrazem: Olympijské sportovní odpoledne v Tanvaldě
Tanvaldská sportovka se seznamovala na Jizerce
Na tanvaldské sportovce zahájili nový školní rok
Zápis po zápise budoucích prvňáčků ZŠ Tanvald Sportovní
Deváťáci z tanvaldské sportovky jezdili na Vltavě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 69 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku
Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023
Obrazem: Zásadská pralyže 2023
V Kokoníně hořelo osobní auto
Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace