ČSAD Jablonec končí, od neděle ho nahradí BusLine
08.12.2010 13:54:07 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou
Na Jablonecku přestanou jezdit autobusy označené jako ČSAD Jablonec a ČSAD Semily. Od 12. prosince je nahradí firma BusLine, která vznikla sloučením obou ČSAD. Nová společnost se zařadí mezi pět největších autobusových přepravců v zemi.
„Budeme mít 400 autobusů a 700 zaměstnanců. Roční obrat by měl dosáhnout jedné miliardy korun," uvedl ředitel firmy Tomáš Roubíček.
Nástupce dvou ČSAD bude jezdit zejména v severních, východních a středních Čechách. Nadále bude zajišťovat i Městskou hromadnou dopravu v Jablonci a České Lípě.
BusLine má jednu z nejmladších autobusových flotil v zemi. Průměrné stáří nedosahuje ani šesti let. Firma se navíc chystá do konce roku koupit dalších dvacet autobusů, jezdících na stlačený zemní plyn. Celkem by jich tam BusLine měl mít padesát.
S novým jízdním řádem platným od neděle připravuje společnost několik novinek. Na trase Jablonec - Praha bude spoj vyjíždějící z hlavního města v 19 hodin každý den zastavovat i v Turnově. Několik spojů na lince z Prahy do Harrachova bude jezdit až do Rokytnice. V sobotu pojede navíc do tohoto lyžařského střediska přímý spoj. Z Prahy vyrazí autobus v 9:20 a zpět z Rokytnice se vydá v 15:45 hodin.
BusLine také do jedné linky spojí všechny dálkové spoje na trasách Jablonec - Ústí nad Labem, Vrchlabí - Ústí nad Labem a Trutnov - Liberec. Autobusy na spojené lince pojedou z Trutnova až do Ústí nad Labem. Novinkou je i večerní nedělní spoj z Ústí do Liberce a Jablonce. Z Ústí se vydá na trasu ve 20:30 hodin.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Fúze českolipské a liberecké nemocnice nepotřebuje schválení
Jako bezproblémové hodnotí fúzi liberecké a českolipské nemocnice Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten v pondělí 8. propsince po posouzení transakce dospěl k závěru, že fúze nepodléhá povolení antimonopolního úřadu. Záměr fúze obou organizací, Krajské nemocnice Liberec, a. s. s Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa, a. s. ve kterých je Liberecký kraj majoritním vlastníkem, pokračuje bez problému dál. ÚOHS pravomocně v souladu se zákonem ukončil správní řízení v této záležitosti. Podle sdělení, které v dané věci vydal, totiž obě nemocnice nejsou samostatnými soutěžiteli, protože již době před realizací plánované fúze jsou kontrolovány Libereckým krajem.
V jablonecké Kubálkově ulici se dláždí do konce týdne
Práce v jablonecké Kubálkově ulici se prodlužují do konce prvního prosincového týdne. Již jednou prodloužený termín dokončení byl 30. listopadu. Důvodem dalších potřebných dnů jsou povětrnostní podmínky. Pracovat se tu začalo 1. července. „Nejdéle do 7. prosince budou dělníci pracovat na dodláždění pojezdové a pochozí části u OA a VOŠ. Zároveň se bude průběžně odklízet i staveniště," říká Petr Heidrich z oddělení přípravy a realizace investic jabloneckého magistrátu. Chodci mohou ulicí Kubálkova procházet stavbou podél budovy SUPŠ a VOŠ. Stále je však nutná obezřetnost, jelikož průběžně probíhají hutnící práce dlažby a občas se po staveništi pohybuje menší technika, která přesouvá drť a kostky.
Nejnovější články
Obrazem: Koncert Smržováčku v kostele
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Jablonec nad Nisou má schválený rozpočet pro rok 2026
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
Nejčtenější články
10.12.: Prezident Petr Pavel převzal unikátní regionální dary
10.12.: Kraj a Jablonec chystají opravy Střední uměleckoprůmyslové školy
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.