Cestující s Opuscard od září čekají změny

31.08.2023 16:57:18 | Autor: TZ Korid LK, pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Cestující s Opuscard od září čekají změny

K 1. září dochází v oblasti elektronického odbavování cestujících ve veřejné dopravě v Libereckém kraji k zásadní změně. Stávající Opuscard bude v oblasti časových kuponů nahrazena novou Opuscard+ a dalšími identifikátory, které mohou cestující jako „nosiče" časových jízdenek využít.

V oblasti elektronického odbavování cestujících ve veřejné dopravě v Libereckém kraji se jedná o největší změnu za dobu existence integrovaného dopravního systému IDOL.

Již k 1. červnu byl spuštěn e-shop, na kterém je možné požádat o vydání karty Opuscard+ a nově i zakoupit časové kupony platné od 1. září 2023. Pokud obyvatelé využijí tuto možnost a zařídí si vše z pohodlí domova, zapojí se do nového systému bez jakýchkoliv problémů.

Využít je možné také aplikaci Idolka, kde kromě objednání nové Opuscard+ vyhledáte vhodnou jízdenku i nejrychlejší spojení mezi zastávkami, které jsou obsluhovány spoji v IDOL.

Co přinese změna v systému IDOL?

  • Stávající Opuscard bude od 1. září možné využít jen jako elektronickou peněženku.
  • Poslední možnost nahrát kupón na stávající Opuscard bude 31. srpna. (Platný kupón lze využít do konce jeho platnosti a není nutné jej přehrát na jinou kartu.)
  • Cestující, kteří chtějí časové a síťové jízdenky využít od 1. září, si musí zařídit novou kartu Opuscard+, nebo přejít na jiný způsob (bankovní karta, mobilní aplikace, In-karta, Lítačka PID).
  • O novou kartu lze zažádat v e-shopu. Zaslána může být domů.
  • Od 1. září 2023 nebude možné nahrát kupón ve vozidle. Kupón lze snadno pořídit v e-shopu, mobilní aplikaci nebo v síti kontaktních míst IDOL.

Kompletní informace naleznete na www.iidol.cz/idolplus. S dotazy se můžete obracet na zákaznickou linku +420 488 588 788 (po-pá 7:00-15:30) nebo na e-mail: info@korid.cz. Podívejte se na video reportáž k tématu.

Kvůli mnohým dotazům čtenářů dodáváme upřesnění z KORID LK:

  • Ano, platba jednotlivé jízdenky bude možná v hotovosti.
  • Ano, nákup jednotlivé jízdenky bude nadále možný tak jako dosud. Nebude možný pouze nákup vícedenních časových kupónů.
  • Cenově výhodnější platba jednotlivých jízdenek z elektronické peněženky staré Opuscard zůstává až do konce platnosti karty, stejnou nabídku bude mít i nová Opuscard+.
  • Rozdíl je jen v tom, že jízdenky se oproti současnému stavu nebude nahrávat do Opuscard/Opuscard+, ale cestující obdrží přestupní papírovou jízdenku, kterou se při případném přestupu prokáže (u jednotlivých jízdenek slouží karta jen k úhradě jízdného).

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace