Březnová nabídka KC Kino Železný Brod

27.02.2013 18:46:57 | Autor: KC Kino Železný Brod a Petr Ježek | Rubrika: Kultura | Obce: Železný Brod

Březnová nabídka KC Kino Železný Brod

V březnu uvádí KC Kino Železný Brod několik diváckých hitů - komedii Zdeňka Trošky Babovřesky, která trhá divácké rekordy, dlouho očekávaný dětský film Čtyřlístek ve službách krále a pokračování nejslavnější role Bruce Willise ve filmu Smrtonosná past: Opět v akci.

„Opět po roce se k nám též vrací festival outdoorových filmů Expediční kamera - kolekce sedmi filmů o přírodě a jejím zdolávání... V předvečer tohoto festivalu uvedeme cestovatelskou přednášku Ing. Vladimíra Broka o jeho cestě po jihozápadě USA, kde navštívil 10 národních parků a tři indiánské rezervace," upřesnil za KC Kino Železný Brod David Pešek.

V železnobrodském kině se také bude konat koncert známého herce a muzikanta Jiřího Schmitzera a zajímavé jistě bude i třetí pokračování PechaKucha Night!

Další akcí je cyklus z volné řady přednášek o filmové historii, teorii a estetice Kapitoly z dějin filmových obrazů, který byl zahájen ve středu 27. února prvním dílem pod názvem Odkud je film?

„Nenechte si ujít zdánlivě nenápadný český film Tambylles. Tento film byl v květnu 2012 uveden na MFF v Cannes v soutěžní sekci Cinéfondation a v červenci 2012 na MFF Karlovy Vary v sekci České filmy. Jeho režisér Michal Hogenauer přijede film uvést a Vy budete mít možnost s ním nejen o tomto pozoruhodném filmu debatovat," doporučuje další tip David Pešek.

KC Kino v Železném Brodě uvádí v březnu 2013:

LET (USA 2012)

Pátek 1. 3. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO
Kapitán Whip Whitaker je velezkušený pilot. Když během rutinního letu začnou letadlu vynechávat funkce a stane se téměř neovladatelným, odhodlá se k šílenému činu a manévrem za hranicí lidského chápání zachrání letadlo plné cestujících. Adorace nového hrdiny ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem.
Hrají: Denzel Washington, Kelly Reilly, John Goodman a další, režie: Robert Zemeckis.
Mládeži do 15 let nepřístupné, 138 min.

CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA Jihozápad USA

Pondělí 4. 3. - 18.00 hodin, vstupné dobrovolné
Povídání, fotografie a krátké filmové ukázky z cesty Ing. Vladimíra Broka po deseti národních parcích, třech indiánských rezervacích a městech San Francisko a Las Vegas, kterou uskutečnil v září loňského roku.

EXPEDIČNÍ KAMERA 2013

Úterý 5. 3. - 19.00 hodin DOBRÉ KINO
Oslavte s námi odvahu a dobrodružství! Opět po roce se v našem kině představí kolekce sedmi pozoruhodných filmů, které vám zprostředkují zážitky z nejrozmanitějších koutů zeměkoule a nejroztodivnějších úhlů pohledu na ni. Expediční kamera je o skutečném životě, o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech. Představení s přestávkou.
192 min.

BABOVŘESKY (ČR 2013)

Čtvrtek 7. 3. PREMIÉROVÉ KINO a pátek 8. 3. - 19.30 hodin
Místní zbožné ženy v čele s Horáčkovou, „univerzální" drbnou, která pracuje na obecním úřadě a sedá v kostele v první lavici, která o všem ví, od všeho má klíče, všude byla dvakrát a osobuje si právo do všeho zasahovat a mluvit, čekají na příjezd nového faráře. Ovšem místo váženého starého pána, kterého si představovaly, z auta vyskočí mladý kluk... V lehkém nadhledu a komediální nadsázce budeme sledovat vršící se řadu neuvěřitelných souher náhod a nedorozumění, které zamotají hlavu všem aktérům příběhu.
Hrají: Veronika Žilková, Jana Synková, Lukáš Langmajer a další, režie: Zdeněk Troška.
Pro děti do 12 let nevhodné, 133 min.

VĚNEČEK POHÁDEK 2

Sobota 9. 3. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO
Pásmo šesti krátkometrážních pohádek klasického střihu, které jistě potěší nejen naše nejmenší diváky!
72 min.

ŽELEZNÁ LADY (GB 2011)

Úterý 12. 3. - 10.30 hodin SENIORSKÉ KINO
Neuvěřitelně poutavý životopisný film o nejvýznamnější političce 20. století. Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady. Meryl Streepová byla za tuto roli oceněna Oscarem!
Hrají: Meryl Streep, Jim Broadbent, Richard E. Grant a další, režie: Phyllida Lloyd.
Pro děti do 12 let nevhodné, 100 min.

LÁSKA V HROBĚ (ČR 2012)

Úterý 12. 3. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO
Na Valentýna zvou v semilském kině na Lásku v hrobě Hrdiny této netradiční lovestory jsou Jan a Jana, bezdomovci, kteří našli domov na opuštěném hřbitově v pražských Strašnicích, kde hřbitovní zeď a vzrostlé stromy představují fyzickou i metaforickou hranici dvou světů. Dokument, který nezavírá oči před nepříjemnými aspekty bezdomovectví a ukazuje, kam až člověka může dovést nefunkční rodinné zázemí či osobní tragédie, získal mj. Cenu české filmové kritiky za nejlepší dokument roku 2012.
Režie: David Vondráček, 80 min. Další informace k tomuto filmu při premiéře v Semilech

KONCERT JIŘÍ SCHMITZER

Středa 13. 3. - 19.00 hodin v předprodeji na místě
Známý český herec a muzikant, který má na svém kontě již tři řadová alba, se představí se svou dvanáctistrunnou kytarou v originálním acoustic - punkovém recitálu. Zazní řada nesmrtelných hitů! Máte na to?

SMRTONOSNÁPAST: OPĚT V AKCI (USA 2013)

Čtvrtek 14. 3. PREMIÉROVÉ KINO a sobota 16. 3. - 19.30 hodin
Bruce Willis se vrací se svou nejslavnější filmovou rolí! John McClane, „lidový" hrdina, který díky svým schopnostem nakonec vždycky přežije všechno a všechny, se tentokrát vážně ocitne v nepravou chvíli na nepravém místě, když vyrazí do Moskvy, aby pomohl synovi Jackovi. Oba McClaneové mají brzy na krku vlčáky z místního podsvětí a proměňují ruskou metropoli ve válečnou zónu. Naštěstí však zjistí, že z nich rozdílné pracovní metody dělají neporazitelné hrdiny...
Hrají: Bruce Willis, Jai Courtney, Amaury Nolasco a další, režie: John Moore.
Pro děti do 12 let nevhodné, 105 min.

PECHA KUCHA NIGHT VOL. 3

Pátek 15. 3. - 19.00 hodin v předprodeji na místě
Opět po třech měsících další unikátní příležitost pro setkání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků! Nenechte si ujít prezentace zhuštěné do 6 minut a 40 sekund tak, aby si dokázaly udržet pozornost posluchačů. Jedinečný zážitek a skvělá zábava zaručeny!
Pořádají PechaKucha Team a Občanská beseda.

TAMBYLLES (ČR 2011)

Úterý 19. 3. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO
Osmnáctiletý delikvent byl propuštěn z výchovného zařízení a s čistým trestním rejstříkem a novou identitou se vrací zpět k rodičům. Místní obyvatelé však pociťují nespravedlnost, nezapomněli, co se zde před lety stalo... Na pozadí současné společnosti, kde "všechno postrádá smysl a nic není doopravdy" se odvíjí příběh o dospívání a vyrovnávání se s minulostí zatíženou vinou. Film soutěžil v studentské sekci festivalu v Cannes 2012!
Promítání za účasti režiséra filmu, pro promítání následuje diskuze.
Hrají: Ivan Říha, Lucie Trmíková, Jan Šantroch a další, režie: Michal Hogenauer. 58 min.

PŘEDNÁŠKA KAPITOLY Z DĚJIN FILMOVÝCH OBRAZŮ - FILM JE VÁLKA

Středa 20. 3. - 19.00 hodin
V dějinách filmu jsou nejdůležitější technologické mezníky spojeny s válkou. Ať už s tou reálnou, kdy videotechnika sloužila výzvědné činnosti a musela se tedy velmi zdokonalit, nebo s tou obchodní v podobě boje mezi Hollywoodem a evropským filmovým průmyslem. Jak taková válka ve filmu vlastně vypadá? Přednášet bude Mgr. Přemysl Martinek, mj. filmový publicista, dramaturg a vysokoškolský pedagog vyučující dějiny filmu.

MARTIN A VENUŠE (ČR 2013)

Čtvrtek 21. 3. PREMIÉROVÉ KINO a pátek 22. 3. - 19.30 hodin
Jsou spolu už deset let a mají tři malé děti. Každý dělá pro rodinu maximum. Martin tvrdě pracuje, aby rodinu zabezpečil, Vendula se stará o děti a domácnost. Oba se však zároveň cítí nedocenění tím druhým. Události naberou spád uzavřenou sázkou, kdy Martin slíbí, že se postará o děti a domácnost během jednoho měsíce. Je totiž přesvědčen, že na tom vůbec nic není...
Hrají: Marek Taclík, Kristýna Liška Boková, Jan Budař a další, režie: Jiří Chlumský. 102 min.

JEDEN SVĚT 2013

Pátek 22. 3. - dopoledne ŠKOLNÍ KINO
Kolekci filmů z festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2013 uvedeme ve speciálních projekčních blocích, určených základním a středním školám.

ČTYŘLÍSTEK VE SLUŽBÁCH KRÁLE (ČR 2013)

Sobota 23. 3. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO
Výlet do Prahy nabídne Čtyřlístku úžasné setkání - na Karlově mostě je nejdříve přepadne obživlý lev ze sochy Bruncvíka, který je zavede do podzemních chodeb pražského Hradu, kde se setkají se samotným císařem Rudolfem! Ten podnikl cestu časem z minulosti do přítomnosti, protože podle předpovědí věhlasných císařských astrologů jenom Čtyřlístek může získat císaři zázračný kámen mudrců...
Hrají: Ivan Trojan, Tereza Bebarová, Ondřej Brzobohatý a další, režie: Michal Žabka. 90 min.

HanaTalli Hlubučková - Pohádky, pověsti a poudačky panství rotštejnského

Pondělí 25. 3. - 10.00 hodin BESEDA PRO ŠKOLY
Povídání pro žáky čtvrtých tříd s kastelánkou hradu Rotštejna o její nové knížce.
pořádá Městská knihovna Železný Brod

FRANKENWEENIE: DOMÁCÍ MAZLÍČEK (USA 2012)

Úterý 26. 3. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO
Dojemný příběh chlapce a jeho psa. Když mladý Victor nečekaně přijde o svého milovaného psa Sparkyho, povolá na pomoc vědu a svého nejlepšího přítele přivede znovu k životu - jen s několika drobnými změnami. Snaží se svůj výtvor ukrývat, ale když se Sparkymu podaří uniknout, zjistí Victorovi spolužáci, učitelé i ostatní obyvatelé města, že znovuzrození může mít příšerné následky!
Hrají: Winona Ryder, Catherine O‘Hara, Atticus Shaffer a další, režie: Tim Burton, 87 min.

30 MINUT PO PŮLNOCI (USA 2012)

Čtvrtek 28. 3. PREMIÉROVÉ KINO a pátek 29. 3. - 19.30 hodin
Brzy nad ránem 2. května 2011 speciální jednotka americké armády dopadla a zastřelila nejhledanějšího teroristu světa, Usámu Bin Ládina. Desetiletý hon na démona zaznamenala v mistrovsky natočeném thrilleru oscarová režisérka Kathryn Bigelow. Její film posbíral pět oscarových nominací a čtyři nominace na Zlatý glóbus.
Hrají: Jessica Chastain, Mark Strong, Joel Edgerton a další, režie: Kathryn Bigelow.
Mládeži do 15 let nepřístupné, 157 min.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výhra v derby byla blízko, blizoučko
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
22.02.: Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace