Bondovkou Skyfall zahájí v pátek provoz jabloneckého letního kina
17.07.2013 17:48:30 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou
Slavnostní otevření nově digitalizovaného Letního kina v Jablonci nad Nisou se uskuteční v pátek 19. července od 21.30. Na zahajovací projekci je vstup zdarma a diváci se mohou těšit na projekci filmu Skyfall ve vysokém obrazovém rozlišení 4K a s prostorovým zvukem. Volné vstupenky si mohou diváci vyzvednout na pokladně Letního kina v den projekce od 20.30 hodin.
Díky podpoře Statutárního města Jablonec nad Nisou a grantu ze Státního fondu pro podporu a rozvoj kinematografie Ministerstva kultury České republiky se podařilo jablonecké Letní kino nově vybavit špičkovou projekční technologií dle standardu DCI (Digital Cinema Initiatives) ve vysokém obrazovém 4K rozlišení s prostorovým zvukem 7.1. Letní kino tak nabídne svým divákům jedinečný a naprosto perfektní filmový zážitek pod širým nebem!
„Díky promyšlenému technologickému řešení bude po skončení sezony Letního kina projekční vybavení přestěhováno do kina Junior, kde bude fungovat od září do května. Nová promítací technologie tak bude celoročně plně využita pro obyvatele Jablonce nad Nisou i ostatní diváky. Pořízení této techniky bylo pro další existenci Letního kina i kina Junior „životně nezbytné", neboť promítání z tradičních 35mm filmových pásů již zcela končí a nové filmy jsou od letošního roku do kin téměř výhradně distribuovány pouze ve speciálním digitálním formátu," vysvětlila vedoucí kin Jablonec nad Nisou Naďa Hetešová.
Letní kino v Jablonci nad Nisou je oblíbenou letní atrakcí místních obyvatel i rekreantů z Jizerských hor. Nachází se v prostředí přírodního areálu v centru města na Horním náměstí - Palackého ulici. Promítá jednou denně od července do srpna. Má kapacitu přibližně 700 míst k sezení, a pokud si diváci donesou deku (a nejlépe i karimatku), mohou se uvelebit také na travnaté ploše v přední části před sedačkami. V areálu je v provozu občerstvení, které otevírá půl hodiny před začátkem představení.
„V letním kině je možné i to, co jinde ne - můžete přijít s dítětem v kočárku, dát si ke sledování točené pivo nebo limonádu, užívat si kouzlo filmu pod hvězdným nebem. Na film můžete dorazit i s vaším psím kamarádem - samozřejmě pouze pokud je slušně vychovaný a nebude rušit ostatní diváky. Promítáme za každého počasí, a proto nabízíme k zapůjčení také deky a deštníky, " doplnila Naďa Hetešová.
Kompletní program jabloneckých kin v červenci, tedy i letního zde. Začátky představení letního kina jsou již tradičně uvedeny pouze orientačně, promítá se až za úplného setmění!
Související články
Souhrnný program kin v Jablonci nad Nisou v červenci
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Nejčtenější články
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.