Bezdomovci nemohou do denního centra Naděje v Jablonci

17.03.2020 18:11:44 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Bezdomovci nemohou do denního centra Naděje v Jablonci

Nízkoprahové denní centrum Azylového domu v jablonecké ulici Za Plynárnou je uzavřené. Je to jedna ze čtyř registrovaných sociálních služeb, které azylový dům poskytuje.

„Důvodem je, že nemůžeme zamezit setkávání lidí v celém domě, služba pobytová nejde od ambulantní oddělit a primárně chceme zajistit péči pro ubytované, z nichž řada je v seniorském věku i zdravotně handicapovaná," řekla oblastní ředitelka Naděje Milena Havrdová.

V azylovém domě žije asi čtyřicítka obyvatel Jablonce a denně jim sociální pracovníci zdůrazňují, že nemají zbytečně opouštět budovu a mají dbát na zvýšenou hygienu. „Nákupy a zařizování věcí na úřadě jim zajišťují sociální pracovníci," připomněla Havrdová s tím, že zakázané jsou návštěvy a každý den se desinfikují všechny prostory.

„Služby zavřeného nízkoprahového centra jsme nahradili terénním programem, kdy terénní pracovník třikrát týdně v určený čas na předem určená místa rozváží potravinovou a hygienickou pomoc pro lidi, kteří zůstávají venku. Příjem nových klientů do ubytování je pozastaven a je vázán na potvrzení od lékaře o bezinfekčnosti," sdělila ředitelka jablonecké Naděje, jíž chybí ochranné a dezinfekční prostředky, přitom dle vyjádření ministerstva sociálních věcí má Naděje i nadále zajišťovat všechny služby pro lidi bez domova včetně vyloučených lokalit.

„Nemáme jediný respirátor nebo obyčejnou roušku. Zaměstnanci jsou vystaveni nebezpečí, někteří se začínají bouřit, že bez ochranných pomůcek nechtějí s klienty přicházet do styku," tvrdí Milena Havlová, která je vděčná za nabídky pomoci. „Chtěla bych poděkovat všem, co nabízí pomoc. Dobrovolníky zatím v přímé péči nevyužijeme, ale vítáme ochotu šít pro naše zaměstnance a klienty roušky. Terénní pracovnice v Dlouhé začaly šít samy roušky přímo na středisku i pro zaměstnance v ostatních službách."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zastupitelstvo města Jablonec je zrušené, na úřadě bude minimum lidí
V Libereckém kraji jsou roušky na veřejnosti povinné!
Zřízena mimořádná e-mailová adresa na jablonecký magistrát
Sociální služby v Jablonci jsou zajištěné
Liberecký kraj pro občany připravil desatero zodpovědného chování

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Školení záchranářů GOPR a Horské služby probíhalo na ledovci Stubai
Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku

Nejčtenější články

02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
01.01.: Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
01.01.: Obrazem: Novoroční ponor 2026

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace