Aukce pro jabloneckou nemocnici vynesla téměř 15 tisíc

24.05.2018 11:32:46 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Aukce pro jabloneckou nemocnici vynesla téměř 15 tisíc

Loňskou částku se sice překonat nepodařilo, přesto předal ve středu náměstek primátora Miloš Zahradník Lence Šálkové, staniční sestře z jablonecké nemocnice, šek na 14 780 korun ve prospěch pediatrického oddělení. Peníze pochází z aukce, která ukončila výstavu výtvarných prací dětí jabloneckých škol.

„Za výtěžek z aukce opravíme originální dřevěné plastiky s dětskými motivy od architekta Stolína, které zdobí pokoje, chodby a ambulance dětského oddělení. Všem, kdo přišli dražit, děkujeme," řekla mluvčí nemocnice Petra Hybnerová.

Tradiční výstava vstoupila letos do svého 21. ročníku a jejím tématem bylo: Lípa náš národní strom, aneb stoleté výročí republiky. A lípa skutečně vládla mnoha dílům, větším či menším, jako celý strom nebo jen její listy. Velký projekt si opět připravila školka Slunečnice - vytvořila strom s vlastním duchem a skřítky.

Do aukce se poprvé a na poslední chvíli zapojil také Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou, které poskytuje ambulantní služby osobám s mentálním postižením. „Podporujeme naše klienty podle jejich schopností v seberealizaci, soběstačnosti a posilujeme jejich sebedůvěru i trpělivost," sdělila Petra Pilná, vedoucí Centra denních služeb, a dodala, že v aktivizačních místnostech vznikají nejrůznější výtvarná dílka. „Třemi z nich bychom rádi podpořili správnou věc," doplnila Pilná. A každý ze tří věnovaných obrazů se vydražil minimálně za dvojnásobek vyvolávací ceny.

Jednadvacátého ročníku výtvarné výstavy se zúčastnilo celkem 30 školských zařízení, 16 mateřských a 12 základních škol, základní umělecká škola a Dům dětí a mládeže Vikýř. Do aukce přispěly čtyři mateřské a sedm základních škol a základní umělecká škola, za jejich díla se utržilo celkem 14 780 korun. V loňském roce aukce vynesla 15 913 Kč, rok 2016 přinesl rekordních 19 205 Kč. V roce 2015 se dětská díla prodala za 12 370 Kč, v roce 2014 zněl šek na 7300 korun a 3800 korun získalo dětské oddělení nemocnice v roce 2013.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Aukce výtvarných prací pomůže dětskému oddělení nemocnice
Výtvarnou výstavu v Jablonci inspiruje stoletá republika

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty
Chtějí obyvatelé Abecedy zídky zachovat? Odpoví průzkum
Rockové Léto na kopci pořádají u rozhledny Nisanka
Nádoby na plast a papír jsou v dalších částech Jablonce

Nejčtenější články

10.08.: K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
10.08.: Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace