Architektura ve službách první republiky k vidění na jablonecké radnici

18.04.2018 08:30:28 | Autor: mh | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Architektura ve službách první republiky k vidění na jablonecké radnici

Prvorepublikový interiér jablonecké radnice se zdá být nejvhodnějším místem pro instalaci výstavy Národního památkového ústavu nazvané Architektura ve službách první republiky. Na 12 panelech se návštěvníci funkcionalistické radniční budovy v Jablonci nad Nisou mohou seznámit s některými architektonickými skvosty Libereckého kraje.

Výstava v přízemí radnice potrvá do 18. května. Liberecké pracoviště Národního památkového ústavu ji připravilo v rámci letošních oslav 100. výročí založení České republiky. Záštitu převzal primátor Jablonce Petr Beitl. „Meziválečné období bylo pro Jablonec érou zlatého věku, město prosperovalo a řada architektonicky hodnotných staveb ve městě pochází právě z tohoto období. Návštěvníci se mohou do časů první republiky vrátit nejen prostřednictvím panelů, ale i fyzicky, protože naše radnice byla postavena právě ve 30. letech minulého století a v posledních letech se jí snažíme původní prvorepublikový lesk vracet," řekl primátor Petr Beitl a láká tak návštěvníky výstavy i k prohlídce veřejně přístupných radničních prostor.

„Výstava o prvorepublikové architektuře do budovy jablonecké radnice tematicky jednoznačně patří a těší mě, že nás památkáři oslovili," souhlasil s primátorem náměstek Lukáš Pleticha, který výstavu v úterý 17. dubna v podvečer slavnostně zahájí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obnova jablonecké radniční fasády pokračuje

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).

Jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí

Od začátku července se v souvislosti s novým stavebním zákonem dle zákona č. 148/2023 Sb., vydává jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí pro všechny záměry povolované podle stavebního zákona. „Jednotné environmentální stanovisko (JES) se vydává namísto jednotlivých správních úkonů obsažených v devíti různých zákonech z oblasti životního prostředí, které mají podle platné a účinné právní úpravy většinou podobu závazného stanoviska, v některých případech však i rozhodnutí či vyjádření," uvedl Jakub Šrýtr z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Magistrátu Jablonce nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Tvořivé prázdniny v jabloneckém muzeu
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
12.07.: Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí
10.07.: Jablonecká kašna je vypnutá kvůli velkému úniku vody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace