Architekti budou soutěžit o nejlepší návrh jablonecké školky

01.04.2023 07:33:51 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Architekti budou soutěžit o nejlepší návrh jablonecké školky

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo otevřenou architektonickou soutěž na řešení novostavby Mateřské školy U Přehrady pro 156 dětí včetně zahrady. Záměr je zařazený do ITI a k financování stavby chce Jablonec využít prostředky z 20. výzvy IROP - mateřské školy. Do konce roku 2024 by měla být hotová projektová dokumentace, realizace projektu v odhadnuté ceně 120 mil. korun by měla proběhnout v letech 2025-2026.

Předmětem architektonické soutěže je řešení novostavby mateřské školy s kapacitou 156 dětí včetně zahrady a nejbližšího okolí. Soutěžní návrhy musí být podané na jablonecký magistrát do 6. června do 14 hodiny.

„Novostavba MŠ U Přehrady bude fungovat jako detašované pracoviště MŠ Palackého. Jedná se o školku se šesti třídami po 26 dětech. Jedna ze tříd bude speciální pro děti se zvláštními potřebami. Dále bude v objektu tělocvična, keramická dílna, kompletní gastro provoz a další standardní prostory, vyplývající z potřeb provozu MŠ," popsal záměr náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

Záměr novostavby MŠ U Přehrady - navýšení kapacity MŠ Palackého v Jablonci nad Nisou je zařazen do ITI a pro jeho financování se předpokládá využití 20. výzvy IROP - mateřské školy. „S ohledem na podmínky ITI jsme stanovili časový harmonogram přípravy projektu, který předpokládá dokončení dokumentace pro provedení stavby do konce roku 2024. Na jejím základě má být na začátku roku 2025 zpracována žádost o dotaci a realizace se předpokládá v letech 2025 a 2026," doplnil náměstek s tím, že náklady na realizaci se odhadují ve výši 120 milionů korun bez DPH.

Studii nové mateřské školy vytvořila v roce 2022 společnost Uniarch CZ, spol. s.r.o. „Na začátku roku 2023 městský architekt návrh zrevidoval především z hlediska celkového stavebního objemu. Hrubá podlahová plocha činila 3187 m2, přičemž dostačující plocha podle potřeb zřizovatele i uživatele je pouze 2060 m2. Tento rozdíl má významný vliv na investiční a provozní náklady, proto se město rozhodlo pro nové řešení, které vzejde z otevřené architektonické soutěže a cena této zakázky je odhadnutá na téměř 8 mil. korun," konstatoval Jakub Chuchlík.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Vinnetou se vrací do Turnova!

Pokud jste si mysleli, že jste viděli všechny možné verze příběhu o přátelství mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem, připravte se na překvapení! Divadelní soubor Tyl Slaná vás zve na reprízu divadelní komedie Vinnetou od autora Petra Kolečka, která se uskuteční ve čtvrtek 22. února v Městském divadle v Turnově. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

20.02.: Hořel rodinný dům v Zásadě
21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace