Arbesovka získá dvě nové učebny a výtah

05.06.2024 11:54:05 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Arbesovka získá dvě nové učebny a výtah

Jablonecký magistrát získal více jak třináctimilionovou dotaci na modernizaci ZŠ Arbesova ve Mšeně. Jakmile bude hotovo, bude mít škola novou učebnu jazyků a IT i nový výtah. Práce by měly začít 15. června, zahájení školního roku by se nemělo zpozdit.

„Cílem projektu Modernizace ZŠ Arbesova v Jablonci nad Nisou je zvýšit kvalitu výuky, a to zřízením jazykové učebny pro 15 dětí a učebny pro výpočetní techniku s kapacitou 28 žáků. Aby byla škola bezbariérová, bude v rámci projektu instalovaný vnější výtah a na všechna hlavní schodiště umístíme rampy nebo elektrické plošiny," vysvětlil jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

Celkové náklady projektu jsou vyčíslené na 16,2 mil. korun, přidělená dotace z EU a státního rozpočtu činí 13,4 mil. korun. Realizace je plánovaná od 15. 6. do 30. 9. 2024. Stavební firma si školu převezme 15. června, pracovat se bude celé prázdniny, definitivně hotovo by mělo být do konce září tohoto roku. „Kvůli stavbě bude třeba zkrátit školní rok 2023/2024, prázdniny pro děti z Arbesovky proto začnou 17. června. Začátek školního roku je plánovaný na běžný termín, tedy 2. září," připomněla Jana Hamplová, náměstkyně pro oblast humanitní Jablonce nad Nisou.

Letošní modernizace ZŠ Arbesova není první projektem, který se školy týká. V letech 2014-2015 prošla škola zateplením fasády, výměnou oken a náhradou boletických panelů vyzdívkou za více jak 30 mil. korun, přičemž dotace z OPŽP činila téměř 18 mil. korun. Další změny se pak týkaly výstavby moderního sportoviště v roce 2022.

Jazyková učebna

Učebna pro 15 žáků bude vybavena žákovskými pracovními stanicemi, audiovizuální technikou a jazykovou laboratoří. Navrhované řešení jazykové učebny zahrnuje digitální obrazovou prezentaci učitele i žáka, streamování videa, monitorování individuální práce na žákovských počítačích a ovládání žákovských počítačů.

Učebna IT

Kapacita učebny bude 28 žáků. Vybavení umožní vzájemnou komunikaci učitele se žáky a řešení úloh ve výuce. Součástí pracoviště učitele bude vizualizér, který slouží ke snímání trojrozměrných předmětů a jejich zobrazení na centrálním zobrazovači. Pro splnění požadavků prostorové akustiky bude v učebně instalován nový akustický podhled.

Bezbariérovost

Pro zajištění bezbariérovosti celé školy bude instalován nový vnější výtah a na všech hlavních schodištích budou umístěny rampy nebo elektrické plošiny.

Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a je v souladu s ITI Liberec - Jablonec nad Nisou (Integrované územní investice).

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.

Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl

V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
Hrůza v Mladé Boleslavi: Korunu tomu nasadil Alegue
Na halové středě byl překonán národní rekord juniorek ve skoku o tyči
Jablonec podpoří obnovu domů v památkové zóně
Dvacet jedna medailí LIAZU Jablonec z krajských přeborů

Nejčtenější články

01.03.: Zlatá medaile s českým rekordem putuje do Jablonce
01.03.: Jablonec má novou ulici Za Jízdárnou
01.03.: Od března se bude rekonstruovat další část sítí v centru Jablonce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace