Anketa Osobnost Libereckého kraje v myslivosti zná svého vítěze

06.03.2023 22:29:10 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Anketa Osobnost Libereckého kraje v myslivosti zná svého vítěze

Jiří Černý se stal vítězem 3. ročníku ankety Osobnost Libereckého kraje v myslivosti. Vyhlášení se uskutečnilo na každoroční myslivecké konferenci, která se konala po tříleté přestávce způsobené koronavirovou pandemií. Hostil ji Krajský úřad Libereckého kraje, a to ve spolupráci s Českomoravskou mysliveckou jednotou a Okresním mysliveckým spolkem Česká Lípa. Záštitu nad událostí převzal člen krajské rady Václav Židek zodpovědný za resort životního prostředí a zemědělství.

Letošní konference se konala v roce, ve kterém slaví Českomoravská myslivecká jednota 100. výročí založení. V roce 2018 započal první ročník ankety Osobnost Libereckého kraje v myslivosti. Jejím smyslem je ocenit intenzivní činnost v oblasti péče o přírodu, zvěř a les, o oblast výchovy a vzdělávání dětí a mládeže a výzkum a propagaci v myslivosti. Cena se uděluje dále za mimořádné výkony nebo dosažení významných úspěchů v oblasti myslivosti, za činnost představující pro Liberecký kraj, popřípadě Českou republiku výjimečný přínos, za celoživotní dílo v oblasti myslivosti či za zkvalitnění vzdělávacího systému v myslivosti.

V letošním třetím ročníku ankety se absolutním vítězem stal Jiří Černý. „Pan Černý byl zvolen pro jeho celoživotní aktivní činnost v myslivosti. Je zkušebním komisařem, lektorem pro zkoušky uchazečů o první lovecký lístek i pro myslivecké hospodáře. Působí v redakci časopisu Svět myslivosti, zúčastňuje se s velkým zájmem všech akcí kolem myslivosti. Rád pomáhá všem nejen radou. I přes jeho zdravotní potíže je plný elánu, snaží se každého začátečníka zasvětit do tajů přírody, dodržuje tradice a zajímá se o loveckou kynologii, sám cvičí psy a pomáhá s výcvikem i dalším kolegům," uvedl Václav Židek, radní Libereckého kraje, důvody pro zvolení pana Černého.

Vyhlášení ankety Osobnost Libereckého kraje v myslivosti<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Po vyhlášení ankety začal program samotné myslivecké konference. První přednášky se zhostil Zdeněk Macháček z České zemědělské univerzity, který přednášel na téma aktivní management populace spárkaté zvěře, a podělil se o zkušenosti získané mysliveckým hospodařením ve vlastních honitbách univerzity.

Dalším přednášejícím byl Roman Šebesta, ředitel Krajské veterinární správy pro Liberecký kraj, který informoval o aktuální situaci týkající se nákazy africkým morem prasat, a to především o projevech nemoci, mimořádných veterinárních opatřeních včetně vytyčených uzavřených pásmech I a II na území Libereckého kraje.

Konference završil přednáškami Lubomír Hajný, jenž přednesl téma výsadby ovocných stromů do volné krajiny a jejich financování, a Marek Daňhel, který pohovořil na téma opatření na podporu biodiverzity na zemědělské půdě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malé Podještědské derby pro Slovan
Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy
Tak co vlastně ten tým umí?
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo

Nejčtenější články

19.04.: Jirka Zemler oslavil 85!!!
19.04.: A bude zase skupina o záchranu
21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace