Adam Ďurica s předskokanem přeměnili divadlo na rockový klub

20.02.2023 21:52:33 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Adam Ďurica s předskokanem přeměnili divadlo na rockový klub

Jako na rockovém koncertě řádilo publikum v průběhu večera, v němž se nejprve se svými lyrickými melodiemi představil zpěvák a skladatel Michal Kindl, jenž rozněžnil napěchovaný kulturní stánek za doprovodu mladého kytaristy Zdendy.

Během Michalovy produkce opět nechyběly svítící telefony, které jsem poprvé zažila v akci před několika lety (tuším čtyřmi až pěti) právě na jeho koncertě. V duchu soutěže Hvězdy nad Ještědem, v jejíž porotě Kindl mnohokrát zasedl a kterou z jeviště připomněl, a přítomní „zabékali" s chutí své oblíbené songy. Svým vystoupením Kindl potěšil a zároveň dokonale připravil obecenstvo na uragán, zvaný Adam Ďurica.

Tento čím dál populárnější zpěvák a hudebník, doslova vlétl za svoji kapelou na pódium a od té doby zůstal sedět málokdo. Publikum bylo ze známých Adamových písniček doslova v transu, většina tančila (až jsem se bála, že lidé popadají z balkonů na své kolegy v přízemí) a především zpívali. Zpívali vskutku parádně, hlasitě a energicky. Jako by jim Ďuricův zpěv napumpoval energii do žil. Často popisuji, že divadlo zažilo bouřlivé ovace i potlesk, ale to, co nabídly prostory kulturního stánku tentokrát, se opravdu vymyká všem mým dosavadním zážitkům a bude to velmi těžké trumfnout.

Zpěvák, jehož kariéra se pojí s prvním ročníkem show Slovensko hledá Superstar, získal v roce 2006 ocenění Objev roku, v dalším roce začal pravidelně koncertovat se svými klubovými šňůrami a byl předskokanem skupiny Peha při jejich českém turné. V dalších dvou letech se mu dostalo první zahraniční ceny, konkrétně Grand Prix za nejlepší píseň a od té doby jeho kariéra stále závratně stoupá.

Adam Ďurica je vystudovaný inženýr, na jehož koncerty chodí až deset tisíc diváků najednou. Pravda, v Jablonci byl jejich počet menší ;-), ale jak sám zpěvák uvedl: „Divadlo je krásné a já si tu připadám jako v dokonalém obýváčku. Určitě zase rád přijedu, jelikož nemáte jen nádherné divadlo, vy sami jste báječní a ještě navíc dobří zpěváci!," vysekl Ďurica poklonu stovkám příznivců.

Kdybych měla večer charakterizovat jednou větou, řekla bych asi toto: „Ďurica odvedl nejen precizní hudební, ale i fyzický výkon, dokázal rozžhavit přítomné a roztancovat divadlo! A že měl v závěru standing ovation je jasné, všichni totiž už dávno stáli. Bravo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v únoru

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace