90 let radnice očima žáků výtvarného oboru ZUŠ

13.09.2023 07:09:06 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

90 let radnice očima žáků výtvarného oboru ZUŠ

Ve středu 13. září v 17 hodin ve čtvrtém poschodí jablonecké radnice zahájí náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová vernisáž výstavy děl žáků výtvarného oboru ZUŠ Jablonec nad Nisou. Děti vytvořily k 90. výročí uvedení jablonecké radnice do provozu soubor rozměrných výtvarných prací.

„Před zahájením tvorby absolvovali mladí výtvarníci komentovanou prohlídku budovy, při níž se seznámili s historií místa a prohlédli si interiér budovy," říká Lucie Kocourková z oddělení kultury a sportu jabloneckého magistrátu s tím, že krásné interiéry poskytly řadu námětů pro výtvarné ztvárnění. „Ať už to byly detaily v podobě klik, světel či skleněných vitráží, nebo pohledy do dobových místností. Část prací také vychází z barevné škály travertinových obkladů," doplňuje Kocurková.

Kromě budovy samotné inspirovaly mladé autory dominanty dvou sousedních náměstí, městská knihovna a kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, které spolu s radnicí vytváří nezapomenutelné jablonecké panorama. Věkové rozpětí autorů, kteří pracovali pod vedením pedagogů Ingrid Kostřicové a Martina Horáka, se pohybuje od 9 do 19 let.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace