Josef Šourek v bronzovém týmu na Red Bull Dolomitenmann 2023

22.09.2023 16:15:18 | Autor: Milan Hloušek | Rubrika: Sport | Obce: Plavy

Josef Šourek v bronzovém týmu na Red Bull Dolomitenmann 2023

V rakouském Lienzu se v sobotu 9. září 2023 již tradičně konal jeden z nejnáročnějších světových závodů družstev. Do 36. ročníku závodu Red Bull Dolomitenmann 2023 s vlastním týmem vstoupil i plavský paraglidista Josef Šourek.

Družstva tvoří běžec, který po 12 km trase zdolává převýšení 2000 metrů, když dosáhne cíle v sedle Kuhbodentörl ve výšce 2 441 m n/m; paraglidista z tohoto místa s jedním mezipřistáním na sjezdovce Hochstein přistává ve svém cíli na stadioně v Lienzu; odtud cyklista zdolá 19 km trasu s převýšením 1 600 m až na vrchol sjezdovky Hochstein a poté sjezdem /26 % klesání/ zpět do cíle na fotbalové hřiště v Leisachu; odtud vyráží během přes řeku Drávu kajakář, který svoji jízdu zahajuje skokem ze sedmimetrové rampy a po absolvování slalomové trasy dobíhá s kajakem v ruce na náměstí v Lienzu.

Plavský sportovec a pravidelný účastník tohoto adrenalinového měření sil evropských a světových závodníků, paraglidista Josef Šourek, vstoupil do letošního závodu s vlastním týmem. Na startovní listině se objevil s číslem 43, pod názvem Penzion Filoun - Česká republika, ve složení Josef Šourek - paragliding, Michal Šmahel - běh, Tomáš Morávek - kolo, Jan Šindelář - kajak.

Po dobu 15 let byl Pepa členem mezinárodního rakousko-českého týmu, nebo později českého týmu, avšak sportovní ctižádost a cílevědomost dovedla Josefa Šourka na myšlenku postavit si vlastní tým a jednotlivé disciplíny obsadit svými kamarády tak, aby nejenom disciplíny zvládli, ale dosáhli také špičkových výkonů. Tento záměr se Pepovi podařil, svému týmu věřil a od začátku celý tým pokukoval po umístění na „bedně".

Nikdo z 84 startujících amatérských týmů avšak nepočítal s neuvěřitelným výkonem nováčka - českého družstva, na jejichž závodních trikotech nezářily loga a názvy bohatých sponzorů, ani je nedoprovázel žádný televizní štáb, jako ostatní favority. A tak neuvěřitelné se stalo skutečností a v podvečer na zaplněném náměstí v Lienzu tým Penzion Filoun - Česká republika, za obrovského aplausu, převzal na stupních vítězů bronzové medaile.

Plavským sportovním fanouškům udělali kluci velikou radost, neboť sportovní přátelé v Lienzu již přesně vědí, kde leží obec Plavy, protože na kopci má Pepa svůj Penzion Filoun, který se zapsal „bronzovým písmem" do výsledků nejlepších týmů 36. ročníku Red Bull Dolomitenmann 2023.

Gratulujeme Pepovi i celému jeho týmu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace