Ztraceného seniora našli v lese u přehrady Souš naštěstí včas

28.08.2019 20:20:53 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Desná v Jizerských horách,Jizerské hory

Ztraceného seniora našli v lese u přehrady Souš naštěstí včas

Policisté na lince 158 přijali v úterý 27. srpna oznámení od náhodného kolemjdoucího, který na jedné z laviček u přehrady Souš nalezl sedícího 86letého muže, který dlouho čekal na svého bratra. Poté se rozjela pátrací akce, během které byl pohřešovaný senior nalezen v těžce přístupném lesním terénu.

„Muž policistům uvedl, že kolem 17. hodiny na toto místo přijel se svým o rok mladším bratrem do lesů kolem přehrady sbírat borůvky a krátce po tom se v lese rozešli každý jinou cestou. Dále řekl, že po lese chodil dlouho a nyní čeká na bratra u vozidla, kterým na místo přijeli. Nedokázal si vysvětlit, proč dosud bratr nepřišel," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Přestože muž policistům tvrdil, že jeho bratr u sebe mobilní telefon nemá, tak se provedenou zkouškou podařilo zjistit, že pravděpodobně ztracený senior u sebe mobilní telefon má. Policista, který následně muži volal, se od něj dozvěděl, že se mu údajně únavou podlomila kolena, upadl a dokonce i zvracel krev. Navíc policistovi sdělil, že neví, kde se nachází.

Policisté na základě získaných informací okamžitě zahájili pátrací akci, do které byli kromě nich také zapojeni hasiči a členové Horské služby. Se žádostí o pomoc při pátrání po seniorovi se také obrátili na posádku vrtulníku Letecké služby Praha. „V průběhu velmi intenzivního pátrání se podařilo členům Horské služby ztraceného seniora nalézt krátce před třiadvacátou hodinou v lesním těžko přístupném terénu ještě před příletem policejního vrtulníku," upřesnila Sochorová.

Nalezený senior ztratil orientaci v terénu vlivem tmy, nějakou dobu šel opačným směrem, kde se mu udělalo nevolno. Nicméně v době, kdy ho horští záchranáři nalezli, byl sice vyčerpaný, ale nejevil žádné známky zranění a dokonce byl v tom okamžiku schopen i chůze. Po preventivní prohlídce, kterou provedla posádka vozidla Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, byl senior odvezen do svého bydliště.

Je opravdu moc dobře, že tato pátrací akce měla šťastný konec a ztracený senior se ve zdraví mohl vrátit domů. „V souvislosti s tímto případem samozřejmě i v souvislosti se zahájením houbařské sezony upozorňujeme ty, kteří se rozhodnou jít do lesa, aby se z něj včas před setměním také vrátili. Orientace v lesním porostu ve tmě je velmi obtížná pro každého člověka, který se navíc může pohybovat na území, které řádně nezná ani za denního světla. Opravdu důležité v dnešní době je také mít u sebe na takových „výpravách" mobilní telefon s řádně dobitou baterií, což rozhodně usnadňuje případné pátrání po pohřešovaných lidech a zvyšuje i jeho úspěšnost," uvedla na závěr policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Náročný závěr prázdnin pro záchranáře v Jizerských horách
Hledač kovů nalezl namísto pokladu na Smržovce granát
Policisté našli pohřešovaného muže v Besedicích už bez známek života

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Spartak Rychnov je stále na čele východní skupiny I.B třídy
Noční linka autobusu v Jablonci dočasně jezdit nebude
Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit
V derby Desná vs. Mšeno padlo osm gólů

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
23.09.: Fotbalisté Velkých Hamrů potvrdili druhé místo v divizi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn