ZŠ Tanvald Sportovní zvítězila na Ještědské hlídce v Hrádku

13.05.2019 07:54:42 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald,Liberecký kraj

ZŠ Tanvald Sportovní zvítězila na Ještědské hlídce v Hrádku

Do listopadu 1989 patřil běh o partyzánský samopal k nedílným součástem školních osnov a branné výchovy. I když je to k nevíře, akce přežila dodnes. S názvem Ještědská hlídka se uskutečnila v úterý 16. dubna v tanvaldské kotlině. Nejlepší hlídky pak jely 10. května na krajské finále do Hrádku.

Cílem hlídky bylo zaběhnout 4 km dlouhou trať v co nejrychlejším čase s co nejmenším počtem trestných bodů na jednotlivých stanovištích (střelba ze vzduchovky, lanová lávka, topografie, hod granátem, všeobecné vědomosti, shyby a zdravověda).

Nejrychlejší hlídky jely tanvaldskou oblast reprezentovat 10. května do rekreačního areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou, kde se konal závod Ještědská hlídka pro celý Liberecký kraj. V silné konkurenci družstev jsme prokázali, že naše všeobecné vědomosti, zdravověda, sportovní dovednosti a týmový duch, nám rozhodně nechybí. ZŠ Tanvald, Sportovní zvítězila jak v kat. 6. – 7. tříd, tak v kat. 8. – 9. tříd. U mladší kat. se na bednu postavila dokonce obě naše družstva.

Tanvald zářil. Hned tři tanvaldská družstva na stupních vítězů z celého Libereckého kraje si zaslouží obrovskou gratulaci a poděkování všem, kteří se postarali o tak krásný výsledek. Příští rok se krajské kolo Ještědské hlídky uskuteční u nás v Tanvaldě. Budeme doufat, že i na domácí půdě předvedeme tak skvělé výkony jako v Hrádku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Závod Ještědská hlídka proběhl v Tanvaldě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 71 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
Derby v Liberci pro jablonecké házenkáře

Nejčtenější články

22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn