Zpověď Nárožného a Čenského publikum rozchechtala

17.01.2020 19:52:12 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Zpověď Nárožného a Čenského publikum rozchechtala

Britský ministr Georg Venabless (Petr Nárožný) se ve svém sídle na Downing Street 10 připravuje na volby a konkrétní strategii řeší s ministrem financí Hektorem Cramondem (Jan Čenský). A právě do této politické konstelace vstoupí jedna mladá slečna se svojí matkou a svérázná ´paní premiérová´ (Zuzana Slavíková) se nestačí divit. A nejen ona.

Dá se vůbec v této situaci zatočit s hazardem, omezit chod celého zábavního průmyslu a zvýšit daně? Úkol, který je soustem i pro novináře, se zkomplikuje poté, co se v blízkosti premiéra začne objevovat hned několik polonahých dam najednou.

Komedii Edwarda Taylora ´Co takhle ke zpovědi´ přivezla do Městského divadla Jablonec nad Nisou Agentura Harlekýn Praha v úpravě a režii Vladimíra Strniska. Scénu a kostýmy má na svědomí Josef Jelínek, za překladem stojí Martin Fahner. Po poněkud pomalejším rozjezdu nabírala hra s pověstným anglickým humorem postupně na obrátkách a ve druhé polovině představení se již publikum ve vyprodaném divadle chechtalo téměř nepřetržitě. Nárožného replika: „Děti mají slabikáře, politici novináře," zazněla během dvouhodinovky hned několikrát a není divu, dokonale totiž vystihuje hlavní dějovou linku příběhu. Mistrovství a velmi, velmi příjemný projev Petra Nárožného skvěle kontrastoval se záměrně arogantním vystupováním Jana Čenského. Příjemně působil Jakub Štěpán. Mezi dámami byla nepřehlédnutelnou Zuzana Slavíková, která se především ve druhé půli doslova vypointovala.

„V první části mi trochu vadilo šumlování pana Nárožného a z mého pohledu až příliš extrentrické herectví Jana Čenského. Dámy mi nepřišly příliš zajímavé, celkový dojen byl až nudný. To se však jako mávnutím kouzelného proutku změnilo po přestávce. Druhá půle byla prostě skvělá, i herci byli rázem o několik tříd výše. Zábava a vtip v každé replice, skvělý výkon Zuzany Slavíkové. A velmi milé a roztomile zahrané závěrečné rozřešení. Hlavně díky konci tedy hodnotím představení jako velmi příjemné, hezké a odpočinkové," uvedl Michal z Jablonce, jenž s manželkou patří k častým návštěvníkům našeho kulturního stánku.

A stejně jako pan Michal, reagovalo i obecenstvo, které se v závěru mohlo utleskat a tak děkovačky nebraly konce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v lednu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Překážky na jabloneckých ulicích

Tři dny, od 3. do 6. dubna, bude v jablonecké ulici Křížová stát lešení, které zabere zhruba metr široký a 12 metrů dlouhý pás. Od 6. do 9. dubna se budou v ulici Zlatá stavebníci provádět čtyři metry dlouhý výkop pro položení kabelu nízkého napětí.

Josef Šír: Smrt si jej našla mezi knihami

Letos uplyne 100 let od úmrtí „spisovatele Krkonoš" Josefa Šíra (1859-1920). Knihovna Krkonošského muzea Správy KRNAP, která vlastní Šírovo mnohosvazkové dílo, chce v letošním roce tuto výjimečnou osobnost různými cestami připomenout. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Platby nájmů v nebytových prostorách se v Jablonci odloží do července
Kraj se zapojí do kampaně na podporu autistů alespoň symbolicky
Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
Skútry řádily v první zóně Krkonošského národního parku
Místní poplatky se v době nouzového stavu posouvají do 30. června

Nejčtenější články

30.03.: V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
31.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob
02.04.: Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn