Zmizelý Jablonec uvidíte i přímo v ulicích současného Jablonce

30.04.2016 10:29:29 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zmizelý Jablonec uvidíte i přímo v ulicích současného Jablonce

Od začátku května se v ulicích Jablonce nad Nisou objeví historické fotografie města. Jedná se o doplněk k úspěšné výstavě Zmizelý Jablonec, která od poloviny dubna probíhá v Městské galerii MY. Velkoplošné fotografie obyvatelům i návštěvníkům města ukážou Jablonec, jak vypadal před lety. Velké fotky starých jabloneckých časů by měly ve městě zůstat až do konce prázdnin.

„Pět stojanů s deseti fotografiemi postavíme do centra města na místa, která dnes vypadají jinak než dříve, abychom lidem připomněli, že město je živý organismus, který se stále mění," řekl autor výstavy Jan Strnad, galerista Městské galerie MY.

Fotky se objeví na Mírovém i Dolním náměstí, u Eurocentra, v Komenského ulici a v parčíku u kostela sv. Anny. Výběr míst bylo třeba podřídit tomu, jaké fotografie z dřívějších dob se dochovaly. Nejstarší snímky vznikly na konci 19. století, jiné pořídili fotografové v době mezi světovými válkami. Vedle jiného vzhledu budov připomenou fotografie také obyvatele města a jejich odlišný způsob života. „Hlavní jablonecké náměstí ještě bez budovy radnice, partie U Zeleného stromu se stejnojmenným hostincem, původní podoba hotelu Merkur," vypočítává galerista Strnad.

„Oživit centrum města výstavou je dobrý nápad a jsem zvědavý, jak budou lidé reagovat. Výstavní panely ve veřejném prostoru jsou v létě běžnou součástí řady českých i světových měst. V Jablonci jsme kromě krátkodobých výstav soustředěných spíše na jedno místo, tento formát zatím nevyzkoušeli. Letošní oslavy 150. výročí povýšení na město jsou dobrou příležitostí to změnit," řekl primátor Petr Beitl. Oba pořadatelé, jak Galerie MY, tak město, doufají, že se panely s fotografiemi nestanou terčem vandalů a zůstanou nepoškozené po celou dobu výstavy v ulicích.

Komentovaná procházka s muzikou a pouličním divadlem

Organizátoři pro zájemce připravují i komentovanou prohlídku s Hudbou U Města Vídně a divadelními skeči studentů Gymnázia Dr. Randy. Mělo by k ní dojít v úterý 3. května ve tři hodiny odpoledne. Vše ale závisí na počasí. „Pokud bude pršet nebo dokonce sněžit, posuneme termín první komentované procházky po výstavě v ulicích na druhou půlku měsíce," upozornila tisková mluvčí magistrátu Markéta Hozová. „Aktuální informace zveřejníme na webu města a facebooku Jablonec 150," dodala.

Pokud bude počasí Jablonci přát, začne procházka po zmizelém Jablonci 3. května v 15 hodin na Mírovém náměstí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zmizelý Jablonec se představí ve fotografiích a vzpomínkách
Program oslav 150 let města Jablonec nad Nisou
150. výročí Jablonce slaví už v únoru i v Domě manželů Scheybalových

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?
Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
30.05.: Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn