Zloděj, který kradl na Jablonecku i Turnovsku, skončil ve vazbě

27.09.2019 10:40:31 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Frýdštejn,Janov nad Nisou,Jablonec nad Nisou

Zloděj, který kradl na Jablonecku i Turnovsku, skončil ve vazbě

V uplynulých dnech policejní komisař z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou zahájil trestní stíhání 54letého muže jako obviněného ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a krádež, kterých se tento a minulý měsíc dopustil v Příšovicích, ve Frýdštejně a v Janově nad Nisou.

Obviněný nejprve 22. srpna vnikl do volně přístupné budovy jedné firmy v Příšovicích, kde v šatně z neuzamčené skříňky odcizil mobilní telefon a finanční hotovost čtyři sta korun. Následně 5. září neoprávněně vešel do budovy firmy ve Frýdštejně, a to dle svého vyjádření s úmyslem „něco" ukrást. Budovu sice tedy za tímto účelem prohledal, ale nakonec nic neodcizil a plynule přešel před ulici do restaurace. Tou prošel do prvního patra a z neuzamčeného bytu ukradl z volně odložené krabičky bankovky v hodnotě 150 tisíc korun. Část těchto peněz použil pro svoji potřebu. Nakoupil si mobilní telefony, oblečení, jídlo a také hostil své známé v jedné jablonecké restauraci. Z těchto odcizených peněz mu zbylo něco málo přes 30 tisíc korun, které policistům vydal po zadržení 18. září.

V tento den odpoledne totiž krátce po 16. hodině vešel do jedné chaty v Janově nad Nisou, kde v té době byli ubytovaní hosté. Obviněný prošel do prvního patra, kde pootevřenými dveřmi u jednoho z pokojů uviděl na podlaze volně ležet mobilní telefon i s nabíječkou. Využil tedy příležitosti a tento telefon s nabíječkou ukradl. Z místa činu následně odešel. Tato krádež se mu stala ovšem „osudnou".

„Jakmile majitelka mobilu zjistila jeho odcizení, věc nahlásila strážníkovi janovské obecní policie. Ten okamžitě kontaktoval policisty na Obvodním oddělení v Jablonci nad Nisou - Mšeně a díky aplikaci, která policistům udávala aktuální polohu odcizeného mobilního telefonu, začali po něm intenzivně pátrat a zjistili, že se nachází v centru Jablonce nad Nisou. Z tohoto důvodu požádali také o spolupráci jablonecké městské strážníky, kterým se podařilo dle zjištěného popisu pachatele a udávané polohy mobilního telefonu, obviněného i s ukradeným mobilem krátce po půl šesté hodině zadržet v ulici Jungmannova. Policisté ho následně umístili do policejní cely a věc předali k dalším úkonům kriminalistům," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Obviněný uvedenými skutky způsobil celkovou škodu přesahující částku 160 tisíc korun. Navíc se těchto činů dopustil i přesto, že byl v uplynulých třech letech za takové jednání pravomocně potrestán rozsudkem Okresního soudu v Liberci. „Komisař samozřejmě podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu k jeho vzetí do vazby. Soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou následný návrh státního zástupce akceptoval a na obviněného uvalil vazbu. Policejní hlídka ho po té převezla do Vazební věznice v Liberci. Obviněnému za spáchání uvedených trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na pět let, a to s ohledem na výši způsobené škody," upřesnila Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Muž kradl v jablonecké nemocnici, pak hostil ostatní v restauraci
Pomůžete policii poznat osoby na tanvaldské poště?
S kradeným BMW ujížděl z Líšného policii a způsobil dvě nehody

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
Začíná hlasování o nejoblíbenější knihovníky a knihovnice v kraji
Béčko Jablonce již patří ke špici ČFL

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn