Zloděj, který kradl na Jablonecku i Turnovsku, skončil ve vazbě

27.09.2019 10:40:31 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Frýdštejn,Janov nad Nisou,Jablonec nad Nisou

Zloděj, který kradl na Jablonecku i Turnovsku, skončil ve vazbě

V uplynulých dnech policejní komisař z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou zahájil trestní stíhání 54letého muže jako obviněného ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a krádež, kterých se tento a minulý měsíc dopustil v Příšovicích, ve Frýdštejně a v Janově nad Nisou.

Obviněný nejprve 22. srpna vnikl do volně přístupné budovy jedné firmy v Příšovicích, kde v šatně z neuzamčené skříňky odcizil mobilní telefon a finanční hotovost čtyři sta korun. Následně 5. září neoprávněně vešel do budovy firmy ve Frýdštejně, a to dle svého vyjádření s úmyslem „něco" ukrást. Budovu sice tedy za tímto účelem prohledal, ale nakonec nic neodcizil a plynule přešel před ulici do restaurace. Tou prošel do prvního patra a z neuzamčeného bytu ukradl z volně odložené krabičky bankovky v hodnotě 150 tisíc korun. Část těchto peněz použil pro svoji potřebu. Nakoupil si mobilní telefony, oblečení, jídlo a také hostil své známé v jedné jablonecké restauraci. Z těchto odcizených peněz mu zbylo něco málo přes 30 tisíc korun, které policistům vydal po zadržení 18. září.

V tento den odpoledne totiž krátce po 16. hodině vešel do jedné chaty v Janově nad Nisou, kde v té době byli ubytovaní hosté. Obviněný prošel do prvního patra, kde pootevřenými dveřmi u jednoho z pokojů uviděl na podlaze volně ležet mobilní telefon i s nabíječkou. Využil tedy příležitosti a tento telefon s nabíječkou ukradl. Z místa činu následně odešel. Tato krádež se mu stala ovšem „osudnou".

„Jakmile majitelka mobilu zjistila jeho odcizení, věc nahlásila strážníkovi janovské obecní policie. Ten okamžitě kontaktoval policisty na Obvodním oddělení v Jablonci nad Nisou - Mšeně a díky aplikaci, která policistům udávala aktuální polohu odcizeného mobilního telefonu, začali po něm intenzivně pátrat a zjistili, že se nachází v centru Jablonce nad Nisou. Z tohoto důvodu požádali také o spolupráci jablonecké městské strážníky, kterým se podařilo dle zjištěného popisu pachatele a udávané polohy mobilního telefonu, obviněného i s ukradeným mobilem krátce po půl šesté hodině zadržet v ulici Jungmannova. Policisté ho následně umístili do policejní cely a věc předali k dalším úkonům kriminalistům," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Obviněný uvedenými skutky způsobil celkovou škodu přesahující částku 160 tisíc korun. Navíc se těchto činů dopustil i přesto, že byl v uplynulých třech letech za takové jednání pravomocně potrestán rozsudkem Okresního soudu v Liberci. „Komisař samozřejmě podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu k jeho vzetí do vazby. Soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou následný návrh státního zástupce akceptoval a na obviněného uvalil vazbu. Policejní hlídka ho po té převezla do Vazební věznice v Liberci. Obviněnému za spáchání uvedených trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na pět let, a to s ohledem na výši způsobené škody," upřesnila Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Muž kradl v jablonecké nemocnici, pak hostil ostatní v restauraci
Pomůžete policii poznat osoby na tanvaldské poště?
S kradeným BMW ujížděl z Líšného policii a způsobil dvě nehody

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy
Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě
Turistické autobusy s přepravou kol jezdí v Českém ráji i v roce 2020
Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
03.06.: Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn