Zlatým Ámosem Libereckého kraje je Jitka Knížková ze ZŠ Šumavská

06.02.2014 17:44:03 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zlatým Ámosem Libereckého kraje je Jitka Knížková ze ZŠ Šumavská

Vítězi regionálního kola 21. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele Česka Zlatý Ámos 2014 se stali za Liberecký kraj Jitka Knížková ze ZŠ Šumavská v Jablonci nad Nisou a za Ústecký kraj Václav Dycka ze ZŠ U Stadionu v Litoměřicích.

Pod záštitou členky Rady Libereckého kraje pro školství Aleny Losové se o postup v iQparku v Centru Babylon v Liberci usilovalo celkem šest škol. Jedna z kraje Královéhradeckého (Jan Šváb ZŠ Svoboda nad Úpou), dvě z kraje Ústeckého (Jana Mišková ZŠ a MŠ Strunčice) a tři z Libereckého (Pavel Štryncl Gymnázium Frýdlant a Jana Mašková ZŠ Dubá).

„Nominaci museli v plnění různých úkolů a hraní veselých scének tři žáci školy své oblíbené pedagogy před porotou obhájit," prozradila Alena Losová s tím, že „šumavským" Kláře, Štěpánce a Tomášovi se to při více než podařilo, stejně jako bratrům Ondřejovi a Jonášovi Strnadovým a Tomáši Kovalovi z Litoměřic. „Děti si vše dokonale připravily a bylo vidět, že svým vystoupením věnovaly spoustu času," doplnil ředitel ankety Slávek Hrzal.

Žáci ZŠ Šumavská například skvěle sehráli scénku nazvanou Školní inspektor. „Jsem dojata, vítězství není pouze má zásluha, ale všech těchto dětí! Vedla jsem je pět let, a i když už je teď neučím, stálo jim za to mě nominovat, a to mě těší," prozradila zlatou korunou a šerpou dekorovaná usměvavá vítězka.

Po skončení všech regionálních kol se jejich vítězové sejdou 6. března na semifinále v Praze, v zrcadlových sálech MŠMT. Finále a korunovace Zlatého Ámose 2014 letos vyjde přesně na 28. března, tedy na Den učitelů. Finále je veřejné a koná se od 14 hodin v pražském hotelu Olšanka. Pořadatelé ankety Zlatý Ámos zároveň zvou všechny pedagogy na tradiční oslavu jejich svátku, na Kantorský bál. Ten se uskuteční v Praze v sobotu 29. března od 19 hodin v Národním domě na Smíchově.

„Jednomyslně jsme se shodli na tom, že toto regionální kolo mělo doopravdy vysokou úroveň - všechny písničky, básničky i vtipné scénky, nejen vítězů, se porotě moc líbili," chválila krajská radní. 

Takto popisovaly děti zážitky s Jitkou Knížkovou:

 Paní učitelka Jitka Knížková nás měla od prvního do pátého ročníku základní školy. Starala se o nás jako o vlastní. Je chytrá, spolehlivá, pracovitá, milá, obětavá a spravedlivá. Ke každému si našla cestu a snažila se každého všechno naučit hravou formou. A myslíme, že se jí to daří i u nových prvňáků. Chodila spát pozdě, aby nám připravila ty nejlepší vyučovací hodiny. A můžeme se jí i nadále se vším svěřit.

Příhoda: Bylo to minulý školní rok, co jsme s paní učitelkou Jitkou Knížkovou odjeli k ní na chalupu do Vysokého nad Jizerou. A protože chalupa je malá a nás je moc, tak jsme si u ní na zahradě postavili stany. Užili jsme si tři dny plných her, výletů a zábavy. A když jsme se jednou vrátili z hezkého výletu, tak pro nás všechny napekla sejkory, což jsou krkonošské bramborové placky. Poslední noc začalo strašlivě pršet a blýskat se, a protože se počasí nechtělo uklidnit, tak paní učitelka rozhodla, že se nastěhujeme k ní do chalupy na půdu, kde jsme spali až do rána. Všichni jsme si užili všechny tři dny až do konce a nikdy na to nezapomeneme.

Více informací o anketě na www.zlatyamos.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jitka Knížková z jablonecké ZŠ Šumava bojuje v anketě Zlatý Ámos

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým

Celkem 2,4 kilometry dlouhý úsek ze Sklenařic do Vysokého nad Jizerou má v plánu rekonstruovat Liberecký kraj. O podporu tohoto projektu za necelých 70 milionů korun požádá z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Rozhodla o tom na své schůzi Rada Libereckého kraje. Podrobnosti na Našem Pojizeří

V Jablonci nad Jizerou rozsvítí vánoční strom už 23. listopadu

Městský úřad v Jablonci nad Jizerou, místní dobrovolné spolky a Katolická farnost zvou na slavnostní rozsvícení Vánočního stromu, které se bude konat v sobotu 23. listopadu 2019 od 14 hodin v Pilišťatech u hájenky. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě nehody ve stejný den za Hodkovicemi u odbočky na Jablonec
Kanibalky vyhnaly část obecenstva, většina se královsky bavila
U Vysokého nad Jizerou se srazila tři auta, na místě několik zraněných
Ladný pohyb zaplnil Jabloneckou sportovní halu
Hrad Vítkovec u Milčanského rybníka zničila třicetiletá válka

Nejčtenější články

21.11.: Hasiči zasahovali při požáru rodinného domu v Držkově
20.11.: U odbočky na Rádlo narazilo auto do divočáka
22.11.: Jarda Dočkal – 80!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn