Zlatou popelnici 2014 získaly Harrachov a Albrechtice v Jizerských horách

30.06.2015 16:21:54 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Albrechtice v Jizerských horách,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Zlatou popelnici 2014 získaly Harrachov a Albrechtice v Jizerských horách

Slavnostní vyhlášení jubilejního desátého ročníku soutěže měst a obcí Libereckého kraje v třídění odpadů Zlatá popelnice se uskutečnilo ve středu 24. června v hotelu Ještěd v Liberci.

V kategorii měst celého kraje zvítězilo opět město Harrachov, které první místo obsadilo už potřetí, před městem Rokytnice nad Jizerou a Ralskem. Skokanem roku se stala obec Tuháň. Mezi obcemi byly nejzodpovědnější k životnímu prostředí obyvatelé obce Albrechtice v Jizerských horách před Troskovicemi a Bedřichovem.

Každoroční pravidelné klání je jednou z celé řady aktivit Libereckého kraje a autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s., které jsou zaměřené na podporu tříděného sběru využitelných složek odpadů, tedy papíru, skla, plastů či nápojových kartonů.

Vítěz mezi městy, Harrachov, se může pochlubit více než 65 kilogramy vytříděného odpadu na jednoho obyvatele za rok. V Rokytnici nad Jizerou to bylo zhruba o čtyři kilogramy méně. Bronzové Ralsko vykázalo bezmála 60 kilogramů. Ve vytříděném množství si vedli lépe zástupci kategorie „obce". Obyvatelé Albrechtic v Jizerských horách vytřídili v průměru více než 101 kilogramů, Troskovice 97 kilogramů a třetí Bedřichov přes 92 kilogramů.

Zlatá popelnice 2014 - nejlepší obce Soutěž si opět získala velkou pozornost. Zástupci těch nejlepších obcí a měst z obou kategorií obdrželi skleněné vázy odstupňované podle úspěšnosti. Za vítězství pak město Harrachov získalo finanční odměnu ve výši 60 000 Kč a nejúspěšnější obec, Albrechtice v Jizerských horách, šek v hodnotě 40 000 Kč.

Do soutěže Zlatá popelnice jsou automaticky zařazeny všechny obce v Libereckém kraji zapojené do systému EKO-KOM. Každý ročník soutěže je zahájen prvním dnem kalendářního roku a probíhá po celých dvanáct měsíců.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajskou soutěž Zlatá popelnice vyhrály Harrachov a Kořenov
V krajské soutěži Zlatá popelnice získal prvenství Harrachov

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Mosty v Krkonoších a na Českolipsku čekají rekonstrukce

Kraj nyní hledá firmy, které by na krajských silnicích opravily tři mosty v havarijním stavu. Jde o mosty v krkonošské Poniklé a v Dubé a Provodíně na Českolipsku. Předpokládaná hodnota těchto zakázek činí 37 milionů korun. Nejnáročnější bude rekonstrukce mostu číslo 290-023, který se nachází v údolí řeky Jizery u obce Poniklá nedaleko křižovatky silnic II/290 a I/14. V rámci rekonstrukce zanikne stávající kamenná nosná konstrukce a vznikne nová, železobetonová. Předpokládané náklady dosahují 18 a půl milionu korun. Více podrobností

Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu

Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu Výstavba Alzheimer centra v Turnově začala koncem května 2019. Na místě po bytových domech čp. 1001 a 1002 se nyní již rozprostírá hrubá stavba, ve které se bude pracovat i přes mrazivé zimní období. Minulý týden byl s pomocí jeřábu osazen ocelový krček, který spojil Alzheimer centrum s Domovem důchodců Pohoda. Oba objekty tak propojí chodba. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Bende, cimbálovka, Vrabčáci a Slunečnice vnesli Vánoce do divadla
Zdravotně postiženým z Jablonce se podnikatelé složili na nové auto
Jarret zahrají v tanvaldském kině
Česká severská kombinace se snaží pozvednout, udělala první krok

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
10.12.: Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
11.12.: Zdravotně postiženým z Jablonce se podnikatelé složili na nové auto

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn