Zimní sezona v Tanvaldě na sportovce

19.02.2019 13:12:36 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Zimní sezona v Tanvaldě na sportovce

Zima nám letos ukázala snad všechny svoje tváře, přes vytrvalé sněžení, proudy vody, třeskuté mrazy, až po slunnou jasnou oblohu. Se sněhovou pokrývkou a mínusovými teplotami souvisí zimní sportování.

Na sportovce si ho žáci užili dost a stále užívají, jelikož zima je stále v plném proudu. Přímo v areálu školy na tzv. „gumítku“ se již druhým rokem podařilo nastříkat kluziště, jež bylo stále v permanenci. V dopoledních hodinách se tu pravidelně střídala celá škola na hodinách tělocviku, odpoledne děti v rámci pohybových her a dále veřejnost. Poděkování patří „ledařům“, pracovníkům APK Tanvald, učitelům, vedení školy ZŠ Sportovní, bez nich by to nemohlo fungovat.

Kvalitní sněhová nadílka umožnila pohodové běžkování jak na tratích u lesíka, tak přímo na městském stadionu u školy. Zejména druhostupňoví žáci tady trávili řadu hodin tělesné výchovy, absolvovali zde závody do sportovce školy a připravovali se na běžecké kurzy.

Lyžařské kurzy tanvaldské sportovky<br />Autor: Archiv ZŠ Sportovní Tanvald Sedmáci svůj kurz absolvovali hned po novém roce na Jizerce na chatě Pyramida. Šesťáci byli nuceni vzhledem ke kalamitní situaci a zákazu pohybu po Jizerkách kurz přesunout na začátek února. Ubytovaní byli v hotelu Montanie na Souši. Trénovali klasický způsob běhu, bruslení, obratnost na lyžích. Zlepšení na sebe nenechalo dlouho čekat. Věříme, že i pohyb po Jizerkách byl pro ně přínosný, mnozí z nich zjistili, že kousek od „baráku“ je spousta krásných míst, ideálně upravené lyžařské tratě Jizerské magistrály.

Koncem ledna vyrazilo 50 závodníků z prvního i druhého stupně, registrovaní i neregistrovaní lyžaři na obratnostní závody volnou technikou do Jablonce n. N. – Lyžuj lesy, odkud si řada z nich přivezla medailová umístění.

Osmáci a deváťáci mají povinný kurz na sjezdovkách a snowboardu, který absolvovali tradičně v Harrachově na přelomu ledna a února. I přes velmi mrazivé počasí se vše ve zdraví a pohodě zvládlo. Žáci se zdokonalili jak v řezaných, tak i ve smýkaných obloucích, kdo měl zájem, naučil se i na snowboardu. My učitelé jsme byli velmi spokojeni. Pohled na sjezdovku, kde žáci střídali jeden řezaný oblouk za druhým, nás velmi těšil. A ta píle a práce, kterou jsme tomu věnovali my i žáci, nebyla k zahození.

Mladší ročníky se spokojili s tanvaldskou sjezdovkou na Pionýrce. Učili se zde základům, někteří začínali „od piky“, jiní pilovali techniku jednotlivých oblouků. Pro začátek to je pro naše účely opravdu dostačující. Velmi děkujeme za provoz a ochotu všem dobrovolníkům, kteří se o vlek, sjezdovku a běžecké tratě starají a v rámci možností udržují ke spokojenosti dětí i dospělých.

Lyžařské kurzy tanvaldské sportovky<br />Autor: Archiv ZŠ Sportovní Tanvald ZŠ Tanvald, Sportovní je též spoluorganizátorem celoroční soutěže Pohár běžce Tanvaldu, podzimní část závodů (atletický trojboj, přespolní běh a cyklokros) jsou úspěšně za námi, první zimní závod na běžkách taktéž, závody ve slalomu a druhý závod na běžkách se uskuteční v průběhu tohoto a příštího týdne. A pak už jarní závody ( běh do vrchu, závody na in line, maratónský běh a slavnostní vyhlášení).

Snahou školy je i nadále rozšiřovat materiální vybavení, které oproti jiným školám je hodně vysoko. V letošním roce se díky dotačním programům podařilo školu vybavit bruslemi na led, in-line, hokejkami, helmami, v příštím roce bychom chtěli rozšířit a obnovit stávající půjčovnu běžkařského a sjezdového vybavení. Žáci mají opravdu možnosti, o kterých si jiní můžou nechat jenom zdát. Trochu nás pak mrzí, že někteří si toho úplně neumí vážit a vše považují za samozřejmost.

Závěrem ještě jednou veliké díky všem, kteří vedou děti ke sportu a snaží se využívat ideálních podmínek, které zimní Tanvald nabízí. A město Tanvald tuto bohulibou činnost – sportování dětí i dospělých – podporuje. Díky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Školní lyžování školáků ze Smržovky
Na ZŠ Tanvald Sportovní létali andělé a zpívalo se pro Marušku
ZŠ Tanvald Sportovní má vicemistryně ČR v přespolním běhu
Obrazem: Pohár běžce Tanvaldu pokračoval cyklokrosem

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 53 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fanoušci Slavie Praha se opět setkají ve Sportovním centru v Semilech

Odbor přátel SK Slavia Praha v Semilech pořádá v pondělí 25. března od 17 hodin pro fanoušky z okolí další besedu s vedením pražského klubu. Do restaurace ve Sportovním centru Semily by měl zavítat mluvčí klubu Michal Býček, trenér Slavie Jindřich Trpišovský nebo některý z jeho asistentů a také někdo z hráčů. Více podrobností

Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Ve středu 27. března 2019 se uskuteční v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje již 17. ročník oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v regionu. Ocenění proběhne k příležitosti připomenutí Dne učitelů. Celkem se sešlo 31 nominací a Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 oceněných. Za šestnáct let trvání bylo oceněno již 330 pedagogů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na Odpoledne s Andersenem zvou do Desné
Páťáci ze ZŠ Liberecká Jablonec pokračují v projektu Abeceda peněz
Začala rekonstrukce v ambulantní části rehabilitace a fyzikální medicíny
Křišťálový glóbus za vítězství SP vybojovala i Ester Ledecká
Obrazem: Tradiční zakončení sezony ve skiareálu U Čápa

Nejčtenější články

23.03.: Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
24.03.: Obrazem: Tradiční zakončení sezony ve skiareálu U Čápa
22.03.: V reprezentační přestávce se hrál přátelák s juniorkou Sparty

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT