Zimní sezona v Tanvaldě na sportovce

19.02.2019 13:12:36 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Zimní sezona v Tanvaldě na sportovce

Zima nám letos ukázala snad všechny svoje tváře, přes vytrvalé sněžení, proudy vody, třeskuté mrazy, až po slunnou jasnou oblohu. Se sněhovou pokrývkou a mínusovými teplotami souvisí zimní sportování.

Na sportovce si ho žáci užili dost a stále užívají, jelikož zima je stále v plném proudu. Přímo v areálu školy na tzv. „gumítku“ se již druhým rokem podařilo nastříkat kluziště, jež bylo stále v permanenci. V dopoledních hodinách se tu pravidelně střídala celá škola na hodinách tělocviku, odpoledne děti v rámci pohybových her a dále veřejnost. Poděkování patří „ledařům“, pracovníkům APK Tanvald, učitelům, vedení školy ZŠ Sportovní, bez nich by to nemohlo fungovat.

Kvalitní sněhová nadílka umožnila pohodové běžkování jak na tratích u lesíka, tak přímo na městském stadionu u školy. Zejména druhostupňoví žáci tady trávili řadu hodin tělesné výchovy, absolvovali zde závody do sportovce školy a připravovali se na běžecké kurzy.

Lyžařské kurzy tanvaldské sportovky<br />Autor: Archiv ZŠ Sportovní Tanvald Sedmáci svůj kurz absolvovali hned po novém roce na Jizerce na chatě Pyramida. Šesťáci byli nuceni vzhledem ke kalamitní situaci a zákazu pohybu po Jizerkách kurz přesunout na začátek února. Ubytovaní byli v hotelu Montanie na Souši. Trénovali klasický způsob běhu, bruslení, obratnost na lyžích. Zlepšení na sebe nenechalo dlouho čekat. Věříme, že i pohyb po Jizerkách byl pro ně přínosný, mnozí z nich zjistili, že kousek od „baráku“ je spousta krásných míst, ideálně upravené lyžařské tratě Jizerské magistrály.

Koncem ledna vyrazilo 50 závodníků z prvního i druhého stupně, registrovaní i neregistrovaní lyžaři na obratnostní závody volnou technikou do Jablonce n. N. – Lyžuj lesy, odkud si řada z nich přivezla medailová umístění.

Osmáci a deváťáci mají povinný kurz na sjezdovkách a snowboardu, který absolvovali tradičně v Harrachově na přelomu ledna a února. I přes velmi mrazivé počasí se vše ve zdraví a pohodě zvládlo. Žáci se zdokonalili jak v řezaných, tak i ve smýkaných obloucích, kdo měl zájem, naučil se i na snowboardu. My učitelé jsme byli velmi spokojeni. Pohled na sjezdovku, kde žáci střídali jeden řezaný oblouk za druhým, nás velmi těšil. A ta píle a práce, kterou jsme tomu věnovali my i žáci, nebyla k zahození.

Mladší ročníky se spokojili s tanvaldskou sjezdovkou na Pionýrce. Učili se zde základům, někteří začínali „od piky“, jiní pilovali techniku jednotlivých oblouků. Pro začátek to je pro naše účely opravdu dostačující. Velmi děkujeme za provoz a ochotu všem dobrovolníkům, kteří se o vlek, sjezdovku a běžecké tratě starají a v rámci možností udržují ke spokojenosti dětí i dospělých.

Lyžařské kurzy tanvaldské sportovky<br />Autor: Archiv ZŠ Sportovní Tanvald ZŠ Tanvald, Sportovní je též spoluorganizátorem celoroční soutěže Pohár běžce Tanvaldu, podzimní část závodů (atletický trojboj, přespolní běh a cyklokros) jsou úspěšně za námi, první zimní závod na běžkách taktéž, závody ve slalomu a druhý závod na běžkách se uskuteční v průběhu tohoto a příštího týdne. A pak už jarní závody ( běh do vrchu, závody na in line, maratónský běh a slavnostní vyhlášení).

Snahou školy je i nadále rozšiřovat materiální vybavení, které oproti jiným školám je hodně vysoko. V letošním roce se díky dotačním programům podařilo školu vybavit bruslemi na led, in-line, hokejkami, helmami, v příštím roce bychom chtěli rozšířit a obnovit stávající půjčovnu běžkařského a sjezdového vybavení. Žáci mají opravdu možnosti, o kterých si jiní můžou nechat jenom zdát. Trochu nás pak mrzí, že někteří si toho úplně neumí vážit a vše považují za samozřejmost.

Závěrem ještě jednou veliké díky všem, kteří vedou děti ke sportu a snaží se využívat ideálních podmínek, které zimní Tanvald nabízí. A město Tanvald tuto bohulibou činnost – sportování dětí i dospělých – podporuje. Díky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Školní lyžování školáků ze Smržovky
Na ZŠ Tanvald Sportovní létali andělé a zpívalo se pro Marušku
ZŠ Tanvald Sportovní má vicemistryně ČR v přespolním běhu
Obrazem: Pohár běžce Tanvaldu pokračoval cyklokrosem

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 53 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova
Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Noc kostelů proběhne i v Libereckém kraji

Nejčtenější články

23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
24.05.: Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
24.05.: Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn