Zima v Jablonci na začátku dubna prověřila i pracovníky technických služeb

02.04.2015 10:38:24 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zima v Jablonci na začátku dubna prověřila i pracovníky technických služeb

Navzdory velikonočním svátkům jara to v Jablonci vypadá jako před Vánocemi, jen místo vánočního stromu stojí na náměstí barevnými vajíčky ověšené malé břízky. Od úterý 31. března do dnešního rána napadlo v Jablonci až 23 centimetrů sněhu.

Do ulic vyjela úklidová technika a na chodníky nastoupili ruční pracovníci technických služeb, které výrazně posilují dlouhodobě nezaměstnaní pracovníci veřejně prospěšných prací.

V Jablonci opět probíhá standardní zimní údržba a městské ulice a chodníky se uklízejí ve stanovených časových lhůtách. Do ulic města průběžně vyjíždí 16 vozů zimní údržby a dispečink technických služeb funguje 24 hodin denně. „Sníh postupně odtává, takže dosud nebylo nutné využít inertní posypový materiál, ale dnes, kdy soustavně chumelí a teplota je kolem nuly, nevylučujeme jeho použití v případě nebezpečných dojezdů do křižovatek a tak podobně," řekl jednatel Technických služeb Milan Nožička a vzápětí ujišťuje, že veškerý posypový materiál se bude po skončení tohoto přechodného zimního období opět uklízet. Sníh totiž přerušil jarní úklid a část města je již zametená a uklizená právě od inertního posypu.

Technické služby mohou uklízet jen městské komunikace

Jablonecké technické služby udržují jen ulice, které patří městu. Na území Jablonce se nacházejí silnice I. třídy ve vlastnictví státu a silnice II. a III. třídy ve vlastnictví kraje, tyto komunikace TSJ neudržuje, o jejich držbu se stará krajská správa silnic KSS LK nebo ŘSD. Jedná se například o ulice: Liberecká, Pražská, Turnovská, Maršovická, Želivského, Čsl. armády, Novoveská, 5. května, U Přehrady, Janovská... „Po těchto a dalších ulicích vozy TSJ přejíždějí, aniž by je upravovaly, protože se po nich dostávají na komunikace, které jsou v majetku města a ve správě právě technických služeb. Jejich údržba, ať už ta zimní nebo jarní úklid a opravy, je hrazena z městského rozpočtu," vysvětlil náměstek primátora Miloš Vele a odpověděl tak na vyslovené i nevyslovené otázky občanů, kteří pouhý průjezd vozů technických služeb po těchto silnicích sledují se zdviženým obočím a tázavým pohledem.

Práce nezaměstnaných je opět vidět

K úklidu města výrazně přispívá i zhruba 60 pracovníků veřejně prospěšných prací v reflexních vestách, kteří se s košťaty a lopatami pohybují po celém městě. Uklízejí chodníky, zastávky a přechody, pohybují se paprskovitě od centra směrem k okrajům města a v případě úterní ranní kalamity zvládli zareagovat i například v Kokoníně nebo v Proseči. Jejich práce je mimo jiné vidět na autobusovém nádraží v centru města nebo kolem nemocnice.

Lidé evidovaní na úřadu práce a mnohdy i pobírající dávky hmotné nouze pracují pro město Jablonec v různých režimech a odvedou za měsíc přes deset tisíc hodin práce v hodnotě přes milion korun. Pracují většinou za minimální mzdu, kterou hradí úřad práce. „Krom toho, že dlouhodobě nezaměstnaným pomáháme tímto způsobem nepřímo řešit jejich sociální situaci, v Jablonci ukazujeme, že je možné, aby lidé, kteří jen obtížně nacházejí uplatnění na trhu práce, byli naší společnosti užiteční. Práce pracovníků VPP si vážím, mám na jejich činnost pozitivní ohlasy nejen z Jablonce, ale i od lidí, kteří do našeho města přijíždějí a chválí, jak tu máme uklizeno," řekl primátor Beitl.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sníh přinesl do Jablonce Velikonoční slavnosti
Hasiči odstraňují další stromy, na mnoha místech nejde elektřina
Obrazem: Pád stromu v Lučanech
Obrazem: Březnová zima na Jablonecku
Na Jablonecko se vrátila zima
Hasiči zasahovali v kraji i na Jablonecku u popadaných stromů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Ježíškova vánoční pošta v Turnově otevřela už 2. prosince

I v letošním roce se děti mohou těšit na Ježíškovu vánoční poštu a poslat dopis se svými přáními Ježíškovi prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra Turnov. Děti mohou nosit své dopisy s uvedenou zpáteční adresou od pondělí 2. prosince do středy 18. prosince 2019 do Infocentra na náměstí Českého ráje, kde na ně čekají drobné dárečky a potvrzení o předání dopisu Ježíškovi. Další informace

Český ráj je součástí projektu Skalní města České republiky

Projekt Skalní města České republiky je téma, které aktuálně spojuje tři významné skalní oblasti České republiky - České Švýcarsko, Broumovsko a Český ráj. V letošním roce se díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR a přispění Libereckého, Královéhradeckého, Středočeského a Ústeckého kraje podařilo vytvořit celou řadu marketingových aktivit. Ty by měly přispět ke zviditelnění celého projektu, jehož cílem je společná prezentace skalních oblastí České křídové pánve, které nemají ve světě obdoby. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou
Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v prosinci
Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
Na ZŠ Liberecká také rozsvítili vánoční strom

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
04.12.: V jablonecké ulici Liberecká došlo ke srážce dvou aut
02.12.: Zasněžovací systém pomohl hasičům při likvidaci požáru v Kořenově

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn